Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

24 maja 2020

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, tłumaczył Apostołom, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach.
  2. We wtorek wspominać będziemy św. Filipa Nereusza, wychowawcę młodzieży i opiekuna ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty. W tym dniu przypada także 47 rocznica święceń kapłańskich naszego biskupa diecezjalnego oraz Dzień Matki. Niech nie zabraknie naszej modlitwy w intencji księdza biskupa oraz wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
  3. W środę wspominać będziemy św. papieża Pawła VI, w czwartek przypada 39 rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikacji oczekujemy, natomiast w piątek wspominać będziemy św. Urszulę Ledóchowską, założycielkę Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi.
  4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej zakończy się w uroczystość Trójcy Świętej, przypadającej 7 czerwca. Okazja do spowiedzi św. w naszym kościele każdego dnia pół godziny przed Mszą św.
  5. Do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę, która połączona jest z nabożeństwem majowym.
  6. Ostatnie już nabożeństwa majowe w naszym kościele każdego dnia pół godziny przed Mszą św. wieczorną oraz dodatkowo od poniedziałku do piątku włącznie o godzinie 20.30.
  7. Dziękujmy z całego serca za kolejne ofiary, które w tym tygodniu wpłynęły na konto parafii lub zostały przekazane osobiście. Bóg zapłać!
  8. W gablocie parafialnej znajduje się informacja o inicjatywie „Zranieni w Kościele”. Jest to telefon wsparcia dla osób wykorzystanych seksualnie we wspólnocie Kościoła czynny w każdy wtorek od godziny 19.00 do 22.00. Wszystkie osoby w ten sposób zranione, potrzebujące wysłuchania, rady i wsparcia, zachęcamy do skorzystania z tej bezpłatnej, anonimowej i profesjonalnej pomocy.
  9. Życzymy wszystkim miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.