17 marca 2024

1. Zbliżamy się do końca Wielkiego Postu. Czy już spotkaliśmy się z przebaczającym Ojcem w Sakramencie Pojednania? Czy dotrzymujemy naszych wielkopostnych postanowień? Czy włączyliśmy się w wielkopostną modlitwę uczestnicząc w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach? Jeśli mamy jakieś zaniedbania, śpieszmy się je naprawić, bo Wielki Post powoli się kończy.
  2. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła.
  3. Przypominamy, że Gorzkie Żale w naszym kościele sprawowane są w niedzielę o godzinie 17.00, natomiast Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w piątek po rannej i wieczornej Mszy św. a dla dzieci o 16.30.
  4. Przyszła niedziela, to Niedziela Męki Pańskiej - Niedziela Palmowa. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu. Podczas każdej Mszy św. święcić będziemy palmy, które przypominają jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.
  5. Dzieci z wykonanymi przez siebie palmami zapraszamy w Niedzielę Palmową na Mszę św. o godzinie 11.30. Przed Mszą, nastąpi poświęcenie palm przy krzyżu misyjnym a następnie procesyjnie udamy się do kościoła.
  6. Zapraszamy do udziału w 23 Misterium Męki Pańskiej pod hasłem „Wracam do domu”, które odbędzie się w Niedzielę Palmową o godz. 16.00 i 20.00 w bydgoskiej Dolinie Śmierci. Więcej informacji na http://www.misterium.bydgoszcz.pl/
  7. Chorych, którzy pragną przed świętami skorzystać z posługi sakramentalnej odwiedzimy w najbliższą sobotę, tj. 23 marca. Takie osoby prosimy zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym do czwartku 21 marca włącznie. Odwiedzimy tylko osoby zgłoszone.
  8. Gorąco prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu i Triduum Paschalne. W naszym kościele okazja do spowiedzi każdego dnia przed Mszą świętą. Ponadto już dziś informujemy, że w Wielki Poniedziałek, tj. 25 marca od godziny 16.30 spowiedź z udziałem kapłanów zaproszonych z sąsiednich parafii.
  9. Pamiętajmy o trwającej Nowennie w intencji Ojczyzny, zgody narodowej oraz poszanowania życia.
  10. Przy wyjściu z kościoła ustawiona jest skarbona, do której można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  11. Młodzież ze szkół ponadpodstawowych, przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, przybędzie na spotkanie do Domu Katechetycznego w czwartek - 21 marca po Mszy św. wieczornej.
  12. W naszym wielkopostnym czuwaniu pamiętajmy o ubogich i samotnych, którzy być może mieszkają w sąsiedztwie. Przygotujmy dla nich i obdarujmy ich świątecznymi podarunkami.
  13. Na kolejne dni wielkopostnej przemiany niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.