IV Niedziela Wielkanocna

21 kwietnia 2024

1. W dzisiejszej Ewangelii usłyszeliśmy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana. Przy tej okazji przypominamy, że w każdy czwartek o godzinie 17.30 w naszym kościele odmawiamy różaniec o uświęcenie kapłanów oraz nowe i święte powołania do służby Bożej. Gorąco zachęcamy do tej wspólnotowej modlitwy.
  2. We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość Świętego Wojciecha – Patrona naszej Ojczyzny, natomiast w czwartek przypada święto św. Marka Ewangelisty.
  3. Dzieci z klas III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej przybędą do kościoła w czwartek na godzinę 16.30.
  4. Za tydzień – w ostatnią niedzielę kwietnia będziemy przeżywać Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców. Niech nasza modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży. Osoby, które pragną, aby kapłan pobłogosławił ich pojazdy, prosimy, aby po Mszy św. o godzinie 11.30 podjeżdżały nimi od ul. Zakątek w kierunku ul. Ludwikowo.
  5. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.