Ogłoszenia duszpasterskie

29 Niedziela Zwykła - Światowy Dzień Misyjny

Poprzednie

20 października 2019

  1. Rozpoczęty dzisiaj Tydzień Misyjny. Wpisuje się w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100 rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby misji.
  2. Nabożeństwo Różańcowe w naszym kościele sprawowane jest dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 16.30 natomiast dla młodzieży i dorosłych każdego dnia o godzinie 17.30.
  3. W związku z Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym zapraszamy na Diecezjalny Kongres Misyjny, który odbędzie się 27 października w niedzielę i rozpocznie się o godz. 12.00 różańcem misyjnym i Mszą św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Tyrawy. Zapraszamy całe Rodziny, dzieci misyjne, członków Żywego Różańca i wszystkich, którym drogie są misje Kościoła w gościnne progi Misjonarzy Ducha Świętego w Bydgoszczy, Aleja Jana Pawła II 117. Szczegóły na plakacie
  4. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału w Mszy Świętej oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.
  5. Wspólnota SYCHAR zaprasza wszystkich małżonków, którzy przeżywają kryzys i trudności w relacjach małżeńskich lub znaleźli się w sytuacji porzucenia przez współmałżonka na spotkanie, które odbędzie się 24 października o godz. 18.00 w parafii p.w. Św. Trójcy w Bydgoszczy.
  6. Zapraszamy również 26 października 2019 r. w godzinach od 9.00 do 17.00 do budynku Zespołu Szkół nr 16 przy ul. Koronowskiej 74. na konferencje dla małżeństw pt. "Razem jako zespół”, Konferencję poprowadzą Magdalena i Wiesław Grabowscy oraz Ewelina i Robert Olender. Zapisy pod nr telefonu 506 339 931. Szczegóły na plakacie lub na stronie internetowej diecezji.
  7. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. „Wymienianki” można składać do skarbony znajdującej się przy wejściu do zakrystii. Gotowe druki znajdują się na skarbonie.
  8. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w 38 Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej, który będzie trwał od 28 października do 17 listopada. Szczegółowy program na plakacie.
  9. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, tzn. pralki, telewizory, komputery itp. Zbiórka odbywać się będzie w poniedziałek 28 października od godziny 6.00 do 19.00 przy księgarni. Przychody z wspomnianej zbiórki wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki.
  10. Pod adresem jubilatów i solenizantów kierujemy serdeczne życzenia a wszystkim obecnym na nadchodzący tydzień niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.