21 lipca 2024

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia jednak nikogo od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.
  2. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się 25 Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Razem niesiemy Chrystusa na krańce świata”. Jest to doskonała okazja, aby dziękować Panu Bogu za szczęśliwie przejechane kilometry. W związku z tym MIVA Polska po raz kolejny zachęca kierowców, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 grosz na środki transportu dla misjonarzy. W naszym kościele takie ofiary można złożyć do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła.
  3. W poniedziałek przypada święto Świętej Marii Magdaleny, we wtorek – Świętej Brygidy Szwedzkiej, w czwartek – Świętego Jakuba, Apostoła w środę wspominać będziemy Świętą Kingę a w piątek Świętych Anny i Joachima.
  4. W czwartek, 25 lipca, we wspomnienie św. Krzysztofa, przypada dzień imienin Biskupa Bydgoskiego Krzysztofa Włodarczyka. O godzinie 18.00 w Katedrze św. Marcina i Mikołaja sprawowana będzie Msza św. w intencji solenizanta. Niech udział w tej Mszy Świętej będzie wyrazem naszej życzliwości i wdzięczności wobec księdza biskupa Krzysztofa, a także okazją do modlitwy o potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże w jego posłudze pasterskiej w naszej diecezji. Po Mszy św. ksiądz biskup zaprasza wszystkich na poczęstunek do ogrodów przy Muzeum Diecezji Bydgoskiej. Tych, którzy nie będą mogli osobiście przybyć do katedry, zapraszamy do duchowej łączności i modlitwy.
  5. W przyszłą niedzielę po raz czwarty będziemy przeżywać Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
  6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Leokadię Lubiewską, lat 86 z ul. Saperów oraz śp. Edwarda Krzyżyńskiego, lat 79 z ul. Żeglarskiej. Śp. Leokadię, śp. Edwarda oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  7. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantom i jubilatom wielu łask a nam wszystkim modlącym się w tej świątyni niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.