10 lutego 2019

Następne
  1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.
  2. W poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia 11 lutego 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej, wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.
  3. Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Przy tej okazji przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.
  4. W czwartek, 14 lutego, obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Żyli w IX wieku, pochodzili z miasta Saloniki w cesarstwie bizantyńskim. Znali języki, dzięki czemu podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, między innymi do Bułgarii i na Morawy, gdzie wprowadzili do liturgii język słowiański, pisany specjalnie przystosowanym alfabetem greckim, używany w Kościołach wschodnich do dziś. Cyryl przetłumaczył na ten język Pismo Święte. W 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił świętych Cyryla i Metodego współpatronami Europy, podnosząc tym samym ich wspomnienie do rangi święta. Tego samego dnia tradycja wspomina także świętego Walentego, kapłana i męczennika. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.
  5. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na kontynuację budowy naszego kościoła.
  6. W dniach od 19 do 22 sierpnia organizujemy parafialną pielgrzymkę do Sanktuariów Dolnego Śląska. Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie informacyjne w piątek 15 lutego po Mszy św. wieczornej.
  7. Biskup Jan Tyrawa zaprasza na wykład dr Sylwestra Warzyńskiego pod tytułem: „Pytanie o człowieka. O współczesnym humanizmie i jego źródłach”.
  8. Na nadchodzące dni niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.