Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu

Poprzednie

3 marca 2024

 1. W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia.
 2. Przypominamy, że Gorzkie Żale w naszym kościele sprawowane są w niedzielę o godzinie 17.00, natomiast Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w piątek po rannej i wieczornej Mszy św. a dla dzieci o godzinie 16.30.
 3. W najbliższy poniedziałek przypada święto św. Kazimierza Królewicza. W tym dniu rozpoczynamy rekolekcje dla uczniów klas od I do V. Rekolekcje dla wspomnianych uczniów odbywać się będą według następującego programu:
  • klasy I, II i III w poniedziałek, wtorek i środę, tj. 4, 5, i 6 marca o godzinie 14.00
  • klasy IV i V w poniedziałek, wtorek i środę, tj. 4, 5, i 6 marca o godzinie 16.00.
 4. W sobotę 9 marca podczas wieczornej Mszy św. rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych oraz uczniów klas od VI do VIII. Poprowadzi je Ks. Michał Lipiński ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Św. Wincentego a Paulo. Odbywać się będą według następującego planu:
 • W sobotę 9 marca podczas Mszy św. wieczornej oraz w niedzielę na wszystkich Mszach św. nauki ogólne, o godzinie 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 • W poniedziałek, wtorek i środę Msza św. z nauką dla dorosłych o godzinie 8.00, 17.00 i 19.00.
 • Uczniów klas VI, VII i VIII zapraszamy na rekolekcje do kościoła w przyszły poniedziałek, wtorek i w środę, tj. 11, 12 i 13 marca o godzinie 15.00
 1. W najbliższą niedzielę ofiary składane w naszym kościele przeznaczone są na prace budowlane w naszym kościele.
 2. Zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w rekolekcjach wielkopostnych. Cały ich program znajdziemy na specjalnym plakacie w gablotce parafialnej oraz na stronie internetowej parafii.
 3. Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę! Okazja do spowiedzi św. każdego dnia przed Mszą św.
 4. Od najbliższego piątku (8 marca) od godz. 15.00 do soboty (9 marca) do godz. 15.00 w wielu kościołach na całym świecie będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi sakramentalnej. Najbliższym kościołem, w którym będzie można skorzystać z tej okazji jest kościół pw. św. Antoniego z Padwy na pobliskim Czyżkówku. Skorzystajmy z tej okazji adoracji Chrystusa utajonego w Najświętszym Sakramencie oraz oczyszczenia swego serca w Sakramencie Pojednania.
 5. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o wszystkich kobietach. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem, gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich. Mszę św. o godzinie 7.00 w tym dniu odprawimy właśnie w ich intencji.
 6. Nie zapominajmy o ubogich i potrzebujących. Ofiary na ten cel składać można do skarbony z napisem ofiara na pomoc ubogim, natomiast przy wyjściu z kościoła ustawiona jest skarbona na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 7. Rodziców dzieci klas III, którzy zamówili uszycie alb dla swoich dzieci, zapraszamy w sobotę 9 marca o godzinie 15.00 do Domu Parafialnego po ich odbiór.
 8. Na kolejne dni wielkopostnej przemiany niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.