Ogłoszenia duszpasterskie

20 Niedziela Zwykła

Poprzednie

18 sierpnia 2019

  1. We wtorek przypada wspomnienie św. Bernarda w środę świętego Piusa X, papieża, w czwartek Najświętszej Maryi Panny – Królowej, natomiast w sobotę przypada święto świętego Bartłomieja, Apostoła.
  2. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości. W intencji ofiar Stalinizmu i Nazizmu modlić się będziemy w piątek podczas Mszy św. o godzinie 7.00.
  3. Osoby udające się na pielgrzymkę do Sanktuariów Dolnego Śląska informujemy, że wyjazd nastąpi z przed naszego kościoła w poniedziałek 19 sierpnia o godzinie 8.00. W związku z pielgrzymką w tym tygodniu biuro parafialne czynne będzie w środę po Mszy św. wieczornej i w czwartek po rannej Mszy św..
  4. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Edmunda Stańczyk, lat 87 z ul. Żeglarskiej. Śp. Edmunda oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  5. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu Matki Bożej a drogim parafianom oraz przybyłym gościom niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.