Ogłoszenia duszpasterskie

30 Niedziela Zwykła

Poprzednie

25 października 2020

 1. Przypominam, że zgodnie z obecną sytuacją sanitarną, w naszym kościele jednorazowo może przebywać 65 osób. W kościele przebywamy z w maseczkach lub przyłbicach zasłaniających usta i nos oraz zachowujemy odpowiedni dystans między sobą. Zwracam się do Drogich Parafian z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń. Jednocześnie informuję, że, biskup ordynariusz Jan Tyrawa podtrzymuje wcześniej udzieloną dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych. 
 2. Od dzisiejszego dnia wznawiamy bezpośrednią transmisję Mszy św. o godzinie 10.00 z naszego kościoła. Link do relacji na żywo znajduje się na stronie internetowej parafii.
 3. Kończy się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. To przy­pomnienie kieruję zwłaszcza do tych, którzy może jesz­cze w tym miesiącu nie wzięli do rąk różańca. Przypominam, że nabożeństwo różańcowe w naszym kościele sprawowane jest każdego dnia o godzinie 17.30. Wszystkich parafian, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w modlitwie różańcowej w kościele, zachęcam, aby w swoich domach przez ręce Najświętszej Maryi Panny Różańcowej prosili o ustanie epidemii.
 4. W środę przypada święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele w tym dniu Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego.
 6. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym, informujemy, że w bieżącym roku, z powodu pandemii COVID-19, przez cały listopad (a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych) będzie można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych.
 7. Wszystkich prosimy gorąco, aby nawiedzenie grobów swoich bliskich w tym roku wyjątkowo rozłożyć na wszystkie dni listopada, w których możliwe jest także zyskiwanie odpustów w intencji zmarłych. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski przed Uroczystością Wszystkich Świętych.
 8. W przyszły poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominać będziemy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia Msze Święte sprawowane będą o godzinie 7.00; 9.00; 16.00 i 18.00. Podczas Mszy św. o godzinie 9.00 modlić się będziemy za zmarłych Parafian.
 9. Zachęcam do nabycia kalendarzy-cegiełek w cenie 50 zł, ze sprzedaży których dochód przeznaczony jest na Centrum Opieki Perinatalnej, którego głównym zadaniem jest objęcie kompleksową opieką ciężarnych mam oraz ich rodzin, które oczekują narodzin ciężko chorego dziecka. Wspomniane kalendarze-cegiełki można nabyć w zakrystii, po Mszy św.
 10. Różaniec za zmarłych połączony z „wymieniankami” w naszym kościele począwszy od niedzieli 1 listopada codziennie o godzinie 17.30. „Wymienianki” składać można do skarbony umieszczonej przy wejściu do zakrystii.
 11. Informacje dotyczące przygotowania młodzieży do Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii, można uzyskać pod adresem slawomirreligia@yahoo.com
 12. Na nadchodzące dni życzymy wszystkim zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.