Ogłoszenia duszpasterskie

26 Niedziela Zwykła

Poprzednie

1 października 2023

Zaproszenie Ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej.

Czcigodni Księża, Osoby Życia Konsekrowanego, Drodzy Siostry i Bracia!


W dniach od 19 do 26 lutego 2024 r. została zaplanowana diecezjalna pielgrzymka do Ziemi Świętej. Pragniemy ją przeżyć we wspólnocie Kościoła Bydgoskiego jako rekolekcje z okazji 20 rocznicy powstania naszej diecezji. Oprócz nawiedzenia miejsc świętych, które ma miejsce na każdej pielgrzymce, będziemy mogli posłuchać katechez rekolekcyjnych związanych z miejscami i wydarzeniami biblijnymi. Dotkniemy bardziej Piątej Ewangelii przez bezpośrednie podążanie po śladach Pana Jezusa.

Już dzisiaj zapraszam umiłowanych Diecezjan do wzięcia, wraz ze mną, udziału w tej pielgrzymce do Ziemi Świętej. Zachęcam do tego, aby dać sobie szansę na pogłębienie wiary w Jezusa Chrystusa i Jego Kościół oraz upraszać na tej świętej ziemi łaski dla naszej młodej bydgoskiej diecezji.

W najbliższym czasie zostaną wysłane do wszystkich parafii ulotki zawierające wszelkie szczegóły pielgrzymki. Wszystkim Pielgrzymom oraz tym, którzy będą nas wspierać na sposób duchowy, już dziś z serca błogosławię,

Krzysztof Włodarczyk - Biskup Bydgoski

Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Rozpoczął się październik. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe dla dorosłych i młodzieży sprawowane będzie każdego dnia o godz. 17.30. Dzieci w tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w poniedziałek, środę i piątek o 16.30. W piątek 6 października, podczas nabożeństwa różańcowego o godzinie 16.30, poświęcone zostaną różańce dzieciom klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej.
 2. Przypominamy, że od dnia dzisiejszego niedzielne Msze św. wieczorne sprawowane są w naszym kościele o godzinie 18.00.
 3. W poniedziałek wspominać będziemy św. Aniołów Stróżów w środę św. Franciszka z Asyżu, w czwartek św. Faustynę Kowalską – Apostołkę Bożego Miłosierdzia natomiast w sobotę przypada wspomnienie NMP Różańcowej.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 5. W czwartek od godziny 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem różańcowym oraz Mszą św. podczas której modlić się będziemy o uświęcenie kapłanów oraz nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 6. W piątek po rannej Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. Do chorych z Komunią św. udamy się w piątek w godzinach rannych.
 8. Okazja do Spowiedzi św. każdego dnia przed każdą Mszą św. Ponadto w związku z pierwszym piątkiem miesiąca dzieci zapraszamy do spowiedzi w czwartek od godziny 00 a młodzież w piątek od 17.00.
 9. W sobotę po rannej Mszy św., która sprawowana będzie w intencji żywych i zmarłych członków Żywego Różańca, nabożeństwo do Matki Bożej w ramach pierwszych sobót miesiąca.
 10. Przypominamy i zachęcamy do wzięcia udziału w diecezjalnej pielgrzymce do Częstochowy, która odbędzie się w dniach 13-14 października. Zainteresowane osoby zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
 11. Ofiary składane w przyszłą niedzielę przeznaczone zostaną na kontynuację budowy naszego kościoła a konkretnie na dokończenie elewacji.
 12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Hilarego Hirt lat 91 z ul. Półwiejskiej oraz byłego wikarusza naszej parafii ks. Prałata Bronisława Kaczmarka - wikariusza generalnego Diecezji Bydgoskiej. Śp. Hilarego, Ks. Prałata Bronisława oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 13. Na nadchodzące dni niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.