Ogłoszenia duszpasterskie
13 Niedziela Zwykła
| Poprzednie | 28 czerwca 2026 |
- Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe, które w naszym kościele sprawowane będzie do wtorku włącznie po Mszy Świętej wieczornej.
- Dzisiaj przypada 70 rocznica „Poznańskiego Czerwca”. Dokładnie 28 czerwca 1956 roku tysiące robotników wyszły na ulice Poznania, domagając się lepszych warunków życia, wyższych płac i poszanowania podstawowych praw obywatelskich. Demonstracja szybko przerodziła się w największy od zakończenia wojny protest przeciwko komunistycznej władzy. W osobistych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy wywalczyli nam demokrację i wolność dla naszej ojczyzny.
- W poniedziałek obchodzić będziemy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo stanowią dwa wielkie filary, na których wsparty jest Kościół rzymski. W tę uroczystość ofiary składane w kościołach przeznaczone będą na potrzeby Stolicy Świętej a wierni, którzy posiadają dewocjonalia pobłogosławione przez papieża lub biskupa, mogą otrzymać odpust zupełny po złożeniu Wyznania Wiary, pod zwykłymi warunkami.
- W piątek przypada święto św. Tomasza Apostoła.
- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godzinie 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja zakończona modlitwą różańcową oraz Mszą św., podczas której prosić będziemy o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne oraz o uświęcenia kapłanów.
- W piątek po Mszy św. o godzinie 7:00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
- Okazja do spowiedzi św. każdego dnia przed Mszą św. oraz w czwartek od godz. 17:00.
- Z racji wakacji odwiedziny chorych odbędą się dopiero we wrześniu.
- W sobotę podczas rannej Mszy św. modlić się będziemy w intencji członków Żywego Różańca a po niej nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny w ramach pierwszych sobót miesiąca.
- W związku z trzęsieniem ziemi w Wenezueli, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Ks. Abp Tadeusz Wojda skierował prośbę o pomoc dotkniętym tragedią mieszkańcom Wenezueli. Ofiary na ten cel można składać także do skarbony ustawionej przy wyjściu z kościoła.
- Od 14 czerwca do 12 września trwa nabór do Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
- W dniach od 21 do 31 lipca odbywać się będzie 22 Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach w drodze. Wszelkie informacje na stronie internetowej www.pielgrzymka.bydgoszcz.pl
- W związku z pojawieniem się strony internetowej funkcjonującej pod adresem: https://parafia-szymonaitadeusza.com, zawierającej informacje sugerujące istnienie rzymskokatolickiej parafii pw. św. Szymona i Tadeusza w Bydgoszczy przy ul. Zachodniej 19, Kuria Diecezjalna w Bydgoszczy informuje, że na terenie Diecezji Bydgoskiej nie istnieje parafia o takiej nazwie i pod wskazanym adresem. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności wobec informacji publikowanych na wspomnianej stronie, a także o niewpłacanie jakichkolwiek środków finansowych, nieprzekazywanie danych osobowych oraz niekorzystanie z oferowanych tam czynności bez wcześniejszej weryfikacji ich statusu kanonicznego.
- Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła.
- Na czas bezpiecznego i radosnego wypoczynku dla tych którzy rozpoczynają wakacje, jak również na czas pracy, dla tych którzy na urlop jeszcze czekają, niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.
