31 stycznia 2021

1. Dzisiejsza, ostatnia już niedziela stycznia, począwszy od 1954 roku, obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.
  2. We wtorek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Msze Święte w tym dniu w naszym kościele sprawowane będą o godzinie 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Na początku każdej Mszy Świętej błogosławione będą świece zwane gromnicami, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
  3. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmijmy osoby konsekrowane, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których osoby konsekrowane codziennie służą, stając się tym samym świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia. Otoczmy ich swoją modlitwą i ofiarą materialną. Którą można złożyć do skarbony ustawionej przy wyjściu z kościoła.
  4. We wtorek, ze względu na święto, biuro parafialne nieczynne.
  5. W środę wspominać będziemy św. Błażeja biskupa i męczennika. Jego pomocy wzywamy w chorobach gardła. Podczas rannej i wieczornej Mszy św. udzielać będziemy błogosławieństwa św. Błażeja.
  6. W piątek przypada wspomnienie św. Agaty Dziewicy i Męczennicy, natomiast w sobotę św. Pawła Miki i jego Towarzyszy w Męczeństwie.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godzinie 17.00 Godzina Święta. Okazja do spowiedzi świętej każdego dnia przed Mszą św. oraz w czwartek i piątek od godziny 17.00.
  8. Chorych i osoby starsze, które pragną z okazji pierwszego piątku miesiąca skorzystać z posługi kapłańskiej można zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym do czwartku włącznie. W piątek w godzinach rannych odwiedzimy tylko osoby zgłoszone.
  9. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone dziś na ogrzewanie naszego kościoła. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność.
  10. Transmisja Mszy św. na żywo z naszego kościoła w niedzielę o godzinie 10.00.
  11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Benedykta Grotę, lat 89 z ul. Komandosów oraz śp. Stanisława Woźniaka, lat 71 z ul. Zawiszy Czarnego. Śp. Benedykta, śp. Stanisława oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz nam zgromadzonym na modlitwie niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.