1 Niedziela Wielkiego Postu

1 marca 2020

1. Dzisiejsza, pierwsza niedziela Wielkiego Postu, kończy trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  2. Włączmy się w głębokie przeżycie Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych, jakimi są Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
  3. W naszym kościele Droga Krzyżowa dla dorosłych sprawowana jest w piątki po Mszy św. rannej i wieczornej a dla dzieci w piątki o godzinie 16.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 17.00.
  4. W dzisiejszą niedzielę przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.
  5. Młodzież z klas I szkół ponadpodstawowych przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na próbę w poniedziałek 2 marca o godzinie 19.00 do kościoła. Obecność obowiązkowa.
  6. Kolejne spotkanie z Pismem Świętym w środę 4 marca po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym. Serdecznie zapraszamy.
  7. W środę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza. Ponieważ Święty Kazimierz jest patronem naszych braci Litwinów, przez jego wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności Kościół i naród litewski.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie, Niepokalanemu Sercu Maryi – najlepszej z Matek.
  9. W czwartek o godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i „Godzina Święta”. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia przed Mszą św. oraz w czwartek i piątek od godziny 17.00.
  10. Do chorych z Komunią św. udamy się w piątek w godzinach rannych.
  11. Rodziców, którzy zamówili alby dla swoich dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, prosimy o przybycie do Domu Parafialnego w najbliższą sobotę tj. 7 marca o godzinie 15.00 celem odbioru alb.
  12. Parafia pw. Św. Jadwigi Królowej i Akademia Muzyczna w Bydgoszczy zaprasza w sobotę 7 marca o godzinie 19.30 do kościoła pw. Św. Jadwigi Królowej przy ul. Wojska Polskiego 7 na Koncert Wielkopostny, podczas którego Orkiestra Symfoniczna wraz ze zjednoczonymi chórami akademickimi z Bydgoszczy i Gdańska wykona Requiem W. A. Mozarta.
  13. W przyszłą niedzielę, tak, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, ofiary zbierane w naszym kościele przeznaczone zostaną na kontynuację budowy a konkretnie na ołtarz, natomiast przy wyjściu z kościoła zbierane będą ofiary na Misyjne Dzieła Kościoła.
  14. Na trud związany z wielkopostną przemianą niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.