23 lutego 2020

1. List Biskupa Jana Tyrawy na Wielki Post 2020 roku.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii.
  3. Kończy się tegoroczny karnawał. Najbliższa środa, 26 lutego, to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte tego dnia w naszym kościele sprawowane będą o godzinie 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Ofiary składane w tym dniu w kościołach naszej diecezji przeznaczone zostaną tradycyjnie na wsparcie hospicjów diecezjalnych.
  4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post ścisły obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.
  5. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie będą trwać Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  6. W Środę Popielcową biuro parafialne nieczynne.
  7. W okresie Wielkiego Postu pamiętajmy o Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. W naszym kościele Gorzkie Żale sprawowane będą w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.00, natomiast Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w piątki po rannej i wieczornej Mszy św. a dla dzieci w piątki o godzinie 16.30.
  8. Biskup Jan Tyrawa zaprasza na wykład dr Ewy Czaczkowskiej, pod tytułem: „Jak Karol Wojtyła przekonał Kościół do Kultu Bożego Miłosierdzia”.
  9. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.