1 sierpnia 2021

1. Rozpoczynający się dziś sierpień jest szczególnym miesiącem zarówno na płaszczyźnie religijnej, jak i narodowej. W tym miesiącu ze wszystkich stron rzesze pielgrzymów zmierzają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud pielgrzymowania. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.
  2. Dzisiaj przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Podczas Mszy św. o godzinie 11.30 modlić się będziemy za poległych i pomordowanych podczas Powstania a także za wszystkich, którzy przez 63 powstańcze dni walczyli o wolność Warszawy i Ojczyzny.
  3. W poniedziałek możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
  4. W środę przypada wspomnienie św. Jana, Marii Vianneya, patrona proboszczów, natomiast w piątek, który jest jednocześnie pierwszym piątkiem miesiąca, obchodzić będziemy święto Przemienienia Pańskiego.
  5. W piątek po rannej Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. Okazja do spowiedzi świętej każdego dnia przed Mszą św. oraz w piątek od godziny 17.00.
  7. Do chorych z Komunią św. udamy się w pierwszy piątek września.
  8. Od najbliższej soboty, po rannej Mszy św., rozpoczynamy nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca. Zachęcamy do udziału w nim.
  9. W przyszłą niedzielę, tak, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca ofiary składane w naszym kościele przeznaczone zostaną na kontynuację budowy.
  10. Solenizantów i jubilatów polecamy Bożej opiece i życzliwości najbliższych a wszystkim drogim parafianom oraz przybyłym gościom na nadchodzące dni niech Pan Bóg błogosławi. Szczęść Boże.