25 lipca 2021

1. Pan Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?
  2. Trwa czas wakacyjnego wypoczynku dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.
  3. Decyzją Ojca Świętego Franciszka w ostatnią niedzielę lipca w całym Kościele – w tym roku po raz pierwszy – obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Z tej okazji Sekretarz Generalny Episkopatu Bp Artur Miziński, skierował życzenia do wszystkich osób starszych, wszystkich Babć i Dziadków, zarówno tych prawdziwych jak i tych „przyszywanych”.
  4. W poniedziałek wspominać będziemy św. Joachima i Annę – rodziców Najświętszej Maryi Panny, w czwartek św. Martę, siostrę Łazarza i Marii, natomiast w sobotę św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, założyciela zakonu Jezuitów.
  5. W przyszłą niedzielę, 1 sierpnia, przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W intencji poległych i pomordowanych w czasie Powstania modlić się będziemy podczas Mszy Świętej o godz. 11.30.
  6. Przewodniczący Episkopatu Polski, Ks. Abp Stanisław Gądecki apeluje, żeby niedziela 25 lipca była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Zachęca też, żeby tego dnia oprócz modlitwy wesprzeć poszkodowanych pomocą materialną, która za pośrednictwem Caritas Polska zostanie przekazana poszkodowanym. Ofiary na ten cel można składać w naszym kościele do skarbony ustawionej przy wyjściu z kościoła.
  7. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół, solenizantom i jubilatom Bożych darów a pracującym potrzebnych sił. Szczęść Boże.