18 lipca 2021

1. Trwający czas wakacji wykorzystajmy nie tylko na wypoczynek ale także na pogłębienie naszej wiedzy religijnej. Temu celowi służy między innymi prasa katolicka. Przy wyjściu z kościoła można się zaopatrzyć w „Przewodnik Katolicki”. Jego cena, to 6 zł. Nie zapominajmy też o codziennej modlitwie i udziale w nabożeństwach, które celebrujemy w naszym kościele w ciągu tygodnia. Przy tej okazji przypominamy, że w każdą środę po rannej Mszy św. w naszym kościele sprawowana jest nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy można składać do skarbony umieszczonej w kaplicy pod obrazem.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się 22 Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „W drogę do Źródła Życia”. Jest to doskonała okazja, aby dziękować Panu Bogu za szczęśliwie przejechane kilometry. W związku z tym MIVA Polska po raz kolejny zachęca kierowców, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 grosz na środki transportu dla misjonarzy. W naszym kościele takie ofiary można składać do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła.
  3. Rozpoczęty dziś Tydzień św. Krzysztofa jest również odpowiednim momentem, by modlić się za wszystkich kierowców oraz upraszać bezpieczną podróż. Po Mszy św. o godzinie 11.30 błogosławić będziemy pojazdy mechaniczne oraz modlić się o ich roztropne wykorzystywanie. Osoby, które pragną skorzystać z tego błogosławieństwa prosimy, aby po wspomnianej Mszy św. podjeżdżały swoimi pojazdami pod kościół od strony ul. Zakątek w kierunku ul. Ludwikowo. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.
  4. W czwartek przypada święto Świętej Marii Magdaleny, w piątek Świętej Brygidy, patronki Europy, natomiast w sobotę wspominać będziemy św. Kingę.
  5. Członków Żywego Różańca Kobiet i Mężczyzn zapraszamy w środę, 21 lipca na Mszę św. o godzinie 7.00. Po Mszy spotkanie do Domu Parafialnym.
  6. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.