11 lipca 2021

1. W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.
  2. Przeżywamy dziś Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.
  3. W poniedziałek wspominać będziemy św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, we wtorek św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w czwartek św. Bonawenturę, Biskupa i Doktora Kościoła, natomiast w piątek Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel.
  4. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na prace związane z kontynuacją budowy naszego kościoła.
  5. W przyszłą niedzielę Rozpoczyna się Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „W drogę do Źródła Życia”. Jest to doskonała okazja, aby dziękować Panu Bogu za szczęśliwie przejechane kilometry. W związku z tym MIVA Polska po raz kolejny zachęca kierowców, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 grosz na środki transportu dla misjonarzy. W naszym kościele takie ofiary będzie można składać od przyszłej niedzieli do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła.
  6. Zbliżający się Tydzień św. Krzysztofa jest również odpowiednim momentem, by modlić się za wszystkich kierowców oraz upraszać bezpieczną podróż. W przyszłą niedzielę, tj. 18 lipca, po Mszy św. o godzinie 11.30 błogosławić będziemy pojazdy mechaniczne oraz modlić się o ich roztropne wykorzystywanie. Osoby, które pragną skorzystać z tego błogosławieństwa prosimy, aby w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 11.30 podjeżdżały swoimi pojazdami pod kościół od strony ul. Zakątek w kierunku ul. Ludwikowo.
  7. Przy wyjściu z kościoła zaopatrzyć się można w „Przewodnik Katolicki”.
  8. W ostatnim czasie Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Jana Rampalskiego, lat 87 z ul. Saperów oraz śp. Różę Piątkowską-Nowak, lat 79 zamieszkałą przed laty na ul Półwiejskiej. Śp. Jana, śp. Różę, oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  9. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.