4 lipca 2021

1. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.
  2. W czasie letnich wędrówek po Ojczyźnie często dostrzegamy tych, dla których jest to okres wytężonej pracy. Módlmy się, żeby w tym czasie Bóg szczególnie błogosławił im w pracy.
  3. W lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i środę po Mszy św. wieczornej, a Msze św. w niedzielę sprawowane są według porządku wakacyjnego tzn. o godzinie 8.00, 10.00, 11.30 i 19.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 7.00 i 8.30.
  4. We wtorek wspominać będziemy bł. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę, patronkę dzieł misyjnych w Polsce, założycielkę pisma „Echo z Afryki”, animującego ruchy misyjne, natomiast w czwartek św. Jana z Dukli, prezbitera, gorliwego duszpasterza i teologa.
  5. Ofiary składane w przyszłą niedzielę tradycyjnie przeznaczone zostaną na kontynuację budowy naszego kościoła. Już dziś składamy serdeczne podziękowania za każdą ofiarę złożoną na ten cel.
  6. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.