27 czerwca 2021

1. Witamy bardzo serdecznie Ks. Pawła Rybkę który w miejsce ks. Sławka pełnić będzie w naszej Wspólnocie Parafialnej obowiązki wikariusza. Otoczmy go naszą modlitwą.
  2. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe, które sprawowane są bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
  3. W poniedziałek wspominać będziemy św. Ireneusza Biskupa i Męczennika, we wtorek przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku, i ks. bp. Wiesławie, prośmy także Ducha Świętego, aby towarzyszył im w posłudze, natomiast w sobotę przypada święto św. Tomasza Apostoła.
  4. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godziny 17.00 do 17.50 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w intencji powołań kapłańskich oraz do podziękowania Panu Bogu za miniony rok szkolny i katechetyczny a także o prośbę, żeby Bóg ustrzegł wszystkich od nieszczęścia na wakacyjnych szlakach.
  5. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia przed Mszą św. oraz w czwartek i piątek od godziny 17.00.
  6. Osoby chore i starsze, które pragną skorzystać ze spowiedzi i Komunii św. pierwszo piątkowej można zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym do środy włącznie. Odwiedzimy tylko osoby zgłoszone.
  7. Od jutra do końca sierpnia biuro parafialne czynne będzie tylko w poniedziałek i środę po Mszy św. wieczornej.
  8. W lipcu i sierpniu Msze św. niedzielne w naszym kościele sprawowane będą według porządku wakacyjnego a więc o godzinie 8.00; 10.00; 11.30 i 19.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 7.00 i 8.30.
  9. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę Diecezji Bydgoskiej serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w bardzo znanych i bliskich wszystkim rekolekcji w drodze. Piesza Pielgrzymka tradycyjnie rusza 21 lipca, aby po jedenastu dniach duchowych i fizycznych zmagań 31 lipca pokłonić się naszej Matce w Sanktuarium na Jasnej Górze. Pielgrzymka posiada jedenaście grup: Górka Klasztorna, Sępólno Krajeńskie, Nakło nad Notecią, Szubin, Solec Kujawki oraz siedem grup bydgoskich. Wszelkie informacje, szczegóły i możliwość kontaktu za pośrednictwem strony internetowej pielgrzymka.bydgoszcz.pl
  10. Nelly Jaroch wraz z rodzicami dziękują z całego serca wszystkim Parafianom, którzy w ubiegłą niedzielę wsparli zbiórkę ofiar na pomoc dziewczynce. To dzięki dobroci naszych serc Nelly będzie miała większe możliwości rehabilitacji.
  11. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik i Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje.
  12. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w „Przewodnik Katolicki” wraz z modlitewnikiem na wszystkie dni lipca.
  13. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.