20 czerwca 2021

1. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli zniesione zostały dyspensy od uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych oraz w Mszach św. w święta nakazane we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19. Obecnie w kościele jednorazowo można zajmować 75 % wszystkich miejsc. Do liczby tej nie wlicza się służby liturgicznej oraz osób w pełni zaszczepionych. W kościele nadal przebywamy w maseczkach. Od dzisiejszego dnia zawieszona została również bezpośrednia transmisja Mszy św. z naszego kościoła.
  2. Przed naszym kościołem odbywa się dziś zbiórka na pomoc Nelly Jaroch, u której w drugim roku życia uaktywniła się choroba genetyczna – Zespół Retta. Dziewczynka wymaga stałej opieki pod każdym względem, a także kosztownej, intensywnej i długiej rehabilitacji.
  3. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele we wtorek po rannej Mszy św., natomiast w pozostałe dni po Mszy św. wieczornej.
  4. W poniedziałek wspominać będziemy św. Alojzego Gonzagę.
  5. We wtorek podczas Mszy św. o godzinie 18.00, młodzież z klas I szkół ponadpodstawowych z naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Otoczmy wspomnianą młodzież oraz ich rodziców swoimi modlitwami.
  6. W środę, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. W swoich modlitwach pamiętajmy o wszystkich ojcach z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy Boga, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
  7. W czwartek przypada Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, Ciesząc się narodzinami tego świętego, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością. Tę uroczystość rozpoczniemy już wieczorem w środę Mszą Świętą wigilijną o godz. 18.00. W samą uroczystość Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.
  8. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Pamiętajmy więc o Mszy św. a w swoich prywatnych modlitwach warto nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas. Pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na wakacje warto zabrać ze sobą różaniec lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.
  9. W związku z rozpoczęciem nauki w szkole, Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 36, zaprasza rodziców 6 latków na spotkanie, które odbędzie się na 2 piętrze przy ul. Średniej 98 w środę 23.06.2021 r. o godzinie 1700. Ze względu na epidemię Dyrekcja prosi o stawiennictwo tylko jednej osoby reprezentującej ucznia.
  10. Z dniem 26 czerwca Administrator Apostolski Diecezji Bydgoskiej, Ks. Biskup Wiesław Śmigiel odwołuje z naszej parafii Ks. Sławomira Bromberka i kieruje go do parafii pod wezwaniem Wniebowstąpienia Pańskiego w Bydgoszczy. Ks. Sławomira zastąpi Ks. Paweł Rybka, który przybywa do nas po studiach w Rzymie. Dziękujemy gorąco Ks. Sławomirowi za 2-letnią posługę w naszej parafii w tym trudnym czasie pandemii i życzymy wielu łask na nowym miejscu. Zgodnie ze swoim życzeniem, ostatnią Mszę św. Ks. Sławomir odprawi w naszym kościele w piątek 25 czerwca o godzinie 18.00.
  11. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w „Przewodnik Katolicki”.
  12. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.