13 czerwca 2021

1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, w związku z tym zastanówmy się ile razy uczestniczyliśmy w nabożeństwach czerwcowych, ile razy pobożnie odmówiliśmy Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo ile czasu spędziliśmy na adoracji i rozmowie z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On czeka na nas codziennie podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany.
  2. Informujemy, że od niedzieli 13 czerwca zwiększona została liczba osób, które jednorazowo mogą przebywać w kościele i wynosi ona 50 procent wszystkich miejsc. Do liczby tej nie wlicza się służby liturgicznej oraz osób w pełni zaszczepionych. W kościele nadal przebywamy w maseczkach.
  3. Biskupi zgromadzeni na 389 Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu z dniem 20 czerwca br. dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19. W związku z tym gorąco zapraszamy wszystkich do kościoła na Msze św. oraz informujemy, że od niedzieli 20 czerwca zawieszamy bezpośrednią transmisję Mszy św. z naszego kościoła.
  4. W poniedziałek 14 czerwca wspominać będziemy Bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika, Patrona Diecezji Bydgoskiej. Z tej okazji w katedrze bydgoskiej o godz. 12.00 zostanie odprawiona  suma odpustowa, do udziału w której zaproszeni są kapłani, osoby konsekrowane, przedstawiciele ruchów oraz mieszkańcy diecezji.
  5. W czwartek przypada wspomnienie Św. Alberta Chmielewskiego, zakonnika, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi.
  6. Fundacja „Wiatrak” rozpoczęła działalność Poradni Pomocy Psychologicznej. Kadra Poradni, to zespół dobrze wykształconych specjalistów: mediatorów rodzinnych i nieletnich, certyfikowanych psychoterapeutów uzależnień, terapeutów osób stosujących przemoc i ich ofiar, psychologów dziecięcych, interwentów kryzysowych i psychoterapeutów systemowych, którzy są gotowi, aby nieść pomoc osobom potrzebującym poprawy swojego zdrowia psychicznego. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej wiatrak.org.pl oraz bezpośrednio u kierownika Poradni pod numerem telefonu 509-433-288.
  7. „Centrum Onkologii w Bydgoszczy zaprasza na badania kolonoskopowe (profilaktyka raka jelita grubego) osoby w wieku 50 – 65 lat (bez żadnych objawów), które w przeciągu ostatnich 10 lat nie wykonywały takiego badania, oraz na badania związane z profilaktyką raka płuc. Badania profilaktyczne raka płuc, to możliwość wykonania niskodawkowej tomografii komputerowej u osób palących lub takich, które rzuciły palenie nie później niż 15 lat temu, lub z zagrożeniami zawodowymi, lub rodzinnymi w wieku 55 – 74 lat. Szczegółowe informacje i rejestracja pod numerem telefonu: 52/374 39 20 lub na stronach internetowych: profilaktyka-jelita.pl, www.profilaktyka-pluca.pl.”
  8. W przyszłą niedzielę, tj. 20 czerwca przed naszym kościołem zbierane będą ofiary na pomoc dla Nelly Jaroch. Nelly, to 3 letnia dziewczynka, u której w drugim roku życia uaktywniła się choroba genetyczna – Zespół Retta. Zabrała jej umiejętność chodzenia oraz mówienia, co gorsze, choroba jest postępująca. Dziewczynka wymaga stałej opieki pod każdym względem, a także kosztownej, intensywnej i długiej rehabilitacji. Na stronie siepomaga prowadzona jest również zbiórka dla Nelly Jaroch. Zrozpaczeni rodzice gorąco proszą o pomoc, za którą będą bardzo wdzięczni.
  9. W czasie pandemii często brakuje krwi, dlatego zapraszamy na zbiórkę krwi pt. MOTO KREW, która odbędzie się w sobotę, 19 czerwca na Starym Rynku w Bydgoszczy w godz. od 9.00 do 15.00. W programie występ dzieci z Przedszkola Polanka, pokaz Krav Magi oraz występy zespołów Cold Shot i Pokój nr 3. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy upominek i weźmie udział w losowaniu nagrody głównej – telewizora. Zaprasza organizator Klub Motocyklowy Fenix MC Poland.
  10. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na kontynuację budowy naszego kościoła.
  11. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.