6 czerwca 2021

1. Trwa oktawa oktawa Bożego Ciała. W dni powszednie o godzinie 18.00 a w niedzielę o 11.30 gromadzimy się w naszym kościele na Mszy św., a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej wspólnotowej modlitwie. Niech liczny udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą obecność Chrystusa w postaciach eucharystycznych oraz o naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy wiary. Dziewczęta zapraszamy do sypania kwiatów. Oktawę Bożego Ciała zakończymy w czwartek. Na zakończenie oktawy, pobłogosławione zostaną wianki z kwiatów i ziół. Będziemy prosić, aby Bóg otaczał swoją opieką pola, łąki, lasy, aby strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra.
  2. We wtorek wspominać będziemy Św. Jadwigę Królową.
  3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte w naszym kościele w piątek o godzinie 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o godzinie 18.00 nabożeństwo czerwcowe. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  4. W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w bazylice Serca Pana Jezusa w Krakowie, wraz z pasterzami i wiernymi Kościoła w Polsce, zostanie odnowiony Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, którego dokonali polscy biskupi przed stu laty. W naszym kościele odnowimy wspomniany akt w piątek podczas Mszy św. wieczornej.
  5. W sobotę wspominać będziemy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.
  6. W przyszłą niedzielę, tak, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca ofiary składane w naszym kościele przeznaczone zostaną na kontynuację budowy.
  7. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w „Przewodnik Katolicki”, do lektury którego gorąco zachęcamy.
  8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Małgorzatę Gackowską lat 60 z ul. Szyperskiej. Śp. Małgorzatę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  9. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.