Uroczystość Przenajświętrzej Trójcy

30 maja 2021

1. Przypadająca dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
  2. W poniedziałek, który jest ostatnim dniem maja obchodzić będziemy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
  3. Ostatnie już nabożeństwa majowe o w poniedziałek godzinie 17.30 i 20.30.
  4. We wtorek wspominać będziemy św. Justyna, męczennika. W tym dniu przypada również Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zachęcamy zatem do modlitwy o czyste i dobre serca, o duchowy wzrost i bezpieczeństwo dla dzieci, zwłaszcza tych, które w tym roku przystępują do I Komunii Świętej.
  5. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy św. wieczornej będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu za nasze grzechy i nieprawości.
  6. W najbliższy czwartek, 3 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii oraz prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu.
  7. W uroczystość Bożego Ciała Msze św. w naszym kościele sprawowane będą według porządku niedzielnego. Podobnie, jak w roku ubiegłym nie będzie procesji po ulicach osiedla, jedynie po Mszy św. o godzinie 10.00 odbędzie się procesja wokół kościoła.
  8. Dzieci, które pragną sypać kwiatki podczas procesji zapraszamy na próbę w poniedziałek o godzinie 16.30.
  9. Przez całą oktawę Bożego Ciała procesje Eucharystyczne wokół kościoła odbywać się będą w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej a w niedzielę po Mszy św. o godzinie 11.30.
  10. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia przed Mszą św. oraz w piątek od godziny 17.00.
  11. Do chorych z Komunią św. udamy się w piątek w godzinach rannych. Chętnych można zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym do środy włącznie. Odwiedzimy tylko osoby zgłoszone.
  12. W sobotę wspominać będziemy św. Bonifacego Biskupa i Męczennika, wielkiego misjonarza i apostoła Niemiec.
  13. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.