Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

23 maja 2021

1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość dzisiejsza jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie, z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym.
  2. Przypominamy, że od dnia dzisiejszego Msza św. wieczorna w naszym kościele w niedzielę i Uroczystości tylko o godzinie 19.00. Pół godziny przed Mszą św. Nabożeństwo Majowe.
  3. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.
  4. Nabożeństwo Majowe w naszym kościele każdego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą św. oraz od poniedziałku do piątku włącznie o godzinie 20.30.
  5. W środę obchodzić będziemy Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, razem z ojcami kształtują naszą osobowość. Podczas nabożeństwa majowego w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie. W tym dniu przypada również wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera, wychowawcy młodzieży, opiekuna ludzi chorych, założyciela wspólnoty duchownych, zwanych oratorianami, w Polsce – filipinami.
  6. W czwartek 27 maja uczcimy Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.
  7. W sobotę wspominać będziemy św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę, wychowawczynię i opiekunkę dzieci i młodzieży, założycielkę Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwane urszulankami szarymi.
  8. Otoczmy naszą modlitwą dzieci, które w tych dniach przystępują do I Komunii Świętej oraz ich rodziców.
  9. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.