1 września 2019

1. Obchodząc 80 rocznicę niemieckiej agresji na Polskę, pamiętajmy w swoich modlitwach o wszystkich poległych w obronie Ojczyzny oraz pomordowanych i zamęczonych na ulicach naszych miast oraz w niemieckich obozach koncentracyjnych i sowieckich łagrach. Módlmy się też o Pokój na świecie.
  2. Przypominamy, że wraz z końcem wakacji, kończy się także wakacyjny porządek Mszy św. niedzielnych. Od dzisiejszego dnia Msze św. niedzielne w naszym kościele sprawowane są o godzinie 7.00, przed tą Mszą św. śpiewamy Godzinki, następna Msza św. o godzinie 8.30, dalej o 10.00, 11.30 oraz Msza św. wieczorna o godzinie 19.00. Biuro parafialne czynne w poniedziałki i środy po Mszy św. wieczornej a we wtorki i czwartki po rannej Mszy św.
  3. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 36 informuje, że uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020 odbędzie się w poniedziałek 2 września w następujących godzinach: klasy VII i VIII godzina 8.15 ul. Żeglarska, klasy II, III, IV, V, VI godzina 9.15 ul. Średnia, klasy I godzina 10.00 ul. Średnia.
  4. We wtorek wspominać będziemy św. Grzegorza Wielkiego papieża i Doktora Kościoła.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta.
  6. W pierwszy piątek miesiąca po rannej Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. W związku z pierwszym piątkiem miesiąca zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca.
  8. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. inaugurującą Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny w piątek o godzinie 18.00. Podczas tej Mszy św. poświęcone zostaną plecaki oraz przybory szkolne uczniom klas I.
  9. Okazja o spowiedzi św. każdego dnia przed Mszą św. oraz w czwartek i piątek od godziny 17.00.
  10. Do chorych z Komunią Świętą udamy się w piątek w godzinach rannych.
  11. W przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca, ofiary składane w naszym kościele przeznaczone zostaną na kontynuację budowy.
  12. W najbliższą niedzielę 8 września przypada Uroczystość NMP Matki Pięknej Miłości - głównej Patronki naszej Diecezji. W związku z tym zapraszamy w sobotę 7 września o godzinie 18.00 do Bydgoskiej Katedry na Sumę Odpustową ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości sprawowaną przez Ordynariusza Diecezji Bydgoskiej Ks. Biskupa Jana Tyrawę. Podczas tej Mszy Świętej nastąpi konsekracja Ołtarza, poświęcenie odrestaurowanego prezbiterium i organów katedry.
  13. Uczniów klas II i IV bezpośrednio po Mszy św. zapraszamy do zakrystii.
  14. Rada Stała Episkopatu do rodziców: demoralizujące treści mogą naruszać dobra osobiste dzieci i rodziców.
  15. Na nadchodzące dni niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.