Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, NMP Matki Pięknej Miłości.

8 września 2019

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Najświętszej Maryi Panny, Matki Pięknej Miłości – Patronki Diecezji Bydgoskiej.
  2. Biskup Jan Tyrawa zaprasza na Mszę św. w intencji pomordowanych na bydgoskim Starym Rynku, która sprawowana będzie w katedrze w środę 11 września o godzinie 18.00. Po Mszy św. zaprasza do Domu Polskiego na wykład pana Wiesława Trzeciakowskiego: „Publiczne egzekucje na Starym Rynku w Bydgoszczy 9 – 11 września 1939. Ślad dłoni na murze”.
  3. List Biskupa Ordynariusza Jana Tyrawy do Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.
  4. W piątek wspominać będziemy św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła.
  5. W najbliższą sobotę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża św. W tym dniu na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie pod Włocławkiem odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne „Polska pod krzyżem”. Jak podkreślają organizatorzy, jest to kontynuacja „Różańca do granic”, który odbył się w 2017 r. „Pod krzyż zapraszamy wszystkich: którzy są w smutku, lęku, chorobie, którzy są słabi i w potrzebie, którzy się źle mają. Zapraszamy wszystkich, żeby na nowo odzyskać wiarę. Jeśli podejmiesz decyzję, Bóg da łaskę wiary” - zachęca Maciej Bodasiński, jeden z pomysłodawców wydarzenia. Każdy, kto nie pojedzie do Kruszyna k. Włocławka, może przybyć w sobotę, 14 września do naszego kościoła, aby modlić się w łączności z Rodakami. Naszą modlitwę rozpoczniemy Mszą św. o godz. 11.00, po Mszy św. udamy się pod krzyż, gdzie rozważając bolesne Tajemnice Różańca, modlić się będziemy o wzrost wiary w naszych rodzinach i naszej Ojczyźnie. Wieczorem o 21.00, spotkamy się na Apelu Jasnogórskim, podczas którego wyznamy wiarę.
  6. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania.
  7. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.
  8. Nowy rok katechetyczny rozpoczyna także przygotowania do sakramentów I Komunii św. i Sakramentu Bierzmowania. W związku z tym zapraszamy Dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej, które w tym roku katechetycznym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej, oraz ich rodziców, w najbliższą niedzielę, tj. 15 września na Mszę św. o godzinie 11.30. Po Mszy św. spotkanie w kościele.
  9. Uczniów klas VII, VIII oraz klas I szkół ponadpodstawowych, zapraszamy wraz z rodzicami w przyszły piątek, tj. 20 września na Mszę św. o godzinie 18.00. Po Mszy św. spotkanie związane z przygotowaniem do Sakramentu Bierzmowania.
  10. Tegoroczna X Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 24-25 października (czwartek/piątek). Będzie to pielgrzymka dziękczynna za peregrynację Obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej. Osoby pragnące udać się na wspomnianą pielgrzymkę mogą zgłaszać się w zakrystii po Mszy św.
  11. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na kontynuację budowy naszego kościoła.
  12. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem, a drogim parafianom i gościom na nadchodzące dni niech dobry Bóg błogosławi. Szczęść Boże.