15 września 2019

1. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomniała nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. Pan Bóg przebacza nasze grzechy, kiedy widzi szczery żal i chęć poprawy i cieszy się z naszego nawrócenia. Pielęgnujmy w sobie pragnienie nieustannego przemieniania naszego życia i korzystajmy jak najczęściej z sakramentu pokuty i pojednania, w którym doświadczamy Bożego miłosierdzia. Przypominamy, że w naszym kościele okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św.
  2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy szósty Tydzień Wychowania pod hasłem: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”. Niech ten czas stanie się okazją do szczególnej modlitwy za młode pokolenie Polaków, ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Pamiętajmy, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o nie.
  3. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.
  4. W poniedziałek wspominać będziemy świętego Korneliusza Papieża oraz Cypriana Biskupa i Męczennika, w środę przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży, w piątek wspomnienie świętych Andrzeja Kim Teagon, Pawła Chong Hasang oraz ich towarzyszy w męczeństwie, natomiast w sobotę przypada święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  5. We wtorek przypada 80 rocznica sowieckiej agresji na Polskę. W tym dniu podczas Mszy św. o godzinie 18.00 modlić się będziemy w intencji poległych i pomordowanych na Wschodzie, oraz prosić o to, aby nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.
  6. Wszystkich drogich Parafian zapraszamy na spotkania biblijne, podczas których będziemy wspólnie czytać i rozważać Pismo Św., po to, aby nasza wiara rosła, ale i nasz umysł był coraz bogatszy względem otaczającego świata i nowych wyzwań dla chrześcijaństwa i życia w ogólności. Spotkania odbywać się będą w każdy III czwartek miesiąca (najbliższe spotkanie: 19 września) na godz. 18.30, w kaplicy.
  7. Uczniów klas VII, VIII oraz klas I szkół ponadpodstawowych, zapraszamy wraz z rodzicami w piątek, tj. 20 września na Mszę św. o godzinie 18.00. Po Mszy św. spotkanie związane z przygotowaniem do Sakramentu Bierzmowania.
  8. Szkoła MEDIKAM ogłasza ponowny nabór na bezpłatne zajęcia z informatyki, florystyki i kosmetyki dla osób w wieku 50+. Zajęcia odbywają się w Domu Parafialnym. W ich trakcie poruszamy m.in. istotne zagadnienia z informatyki, uczymy korzystania z Internetu, poczty e-mail, wykonujemy ciekowe kompozycje florystyczne, które zabieracie Państwo później do domu. Natomiast na zajęciach z kosmetyki uczymy Panie różnych technik kosmetycznych. Proponowane przez nas zajęcia są całkowicie darmowe.  Chętnych prosimy o przybycie we wtorek 17 września o godzinie 17:00 do Domu Parafialnego. Jednocześnie informujemy naszych obecnych uczniów, którzy już uczęszczają do szkoły na zajęcia, że rozpoczynamy nowy rok szkolny od 23 września. Zajęcia będą odbywać się w tych samych terminach jak w poprzednim semestrze. Numer telefonu do sekretariatu szkoły 609-853-603. W imieniu Szkoły MEDIKAM serdecznie zapraszamy.
  9. Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci, a drogim parafianom i gościom na nadchodzące dni niech dobry Bóg błogosławi. Szczęść Boże.