22 września 2019

1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.
  2. W poniedziałek wspominać będziemy świętego ojca Pio, ka­pucyna, stygmatyka i mistyka, wielkiego czciciela Eucharystii, w piątek Świętego Wincentego à Paulo, prezbitera, „duszpasterza galerników”, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów i Sióstr Miłosierdzia – szarytek, natomiast w sobotę Świętego Wacława, księcia czeskiego, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina. Święty Wacław jest patronem Czech.
  3. Zapraszamy na spotkania wspólnoty „SYCHAR” wszystkich małżonków, którzy przeżywają kryzys i trudności w relacjach małżeńskich lub znaleźli się w sytuacji porzucenia przez współmałżonka. Najbliższe spotkanie wspólnoty „SYCHAR” 26 września o godz. 18.00 w parafii p.w. Św. Trójcy w Bydgoszczy.
  4. Przypominamy, że trwają zapisy do Szkoły „MEDIKAM” na bezpłatne zajęcia z informatyki, florystyki i kosmetyki dla osób w wieku 50+. Zajęcia odbywają się w Domu Parafialnym. Jednocześnie informujemy tych, którzy już uczęszczają na zajęcia, że nowy rok pracy rozpoczyna się od 23 września. Zajęcia będą odbywać się w tych samych terminach jak w poprzednim semestrze. Numer telefonu do sekretariatu szkoły 609 853 603.
  5. Ofiary składane w najbliższą niedzielę przeznaczone zostaną na ogrzewanie kościoła.
  6. Katecheza Przedmałżeńska połączona z kursem tańca rozpocznie się 7 października w parafii Św. Maksymiliana Kolbe na Osowej Górze.
  7. Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci, a drogim parafianom i gościom na nadchodzące dni niech dobry Bóg błogosławi. Szczęść Boże.