29 września 2019

1. Zbliża się październik - miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży sprawowane będą każdego dnia o godz. 17.30. Dzieci swoje nabożeństwa będą miały od poniedziałku do piątku o 16.30.
  2. Tegoroczny październik z woli Ojca Świętego przeżywany będzie w Kościele powszechnym jako nadzwyczajny miesiąc misyjny. Nie zapominajmy w naszej modlitwie o misjonarzach.
  3. W poniedziałek wspominać będziemy św. Hieronima, we wtorek św. Teresą od Dzieciątka Jezus, w środę świętych Aniołów Stróżów, w piątek św. Franciszka z Asyżu, natomiast w sobotę św. Faustynę.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  5. W czwartek o godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta zakończona nabożeństwem różańcowym oraz Mszą św., natomiast w piątek po rannej Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. Dzieci i młodzież zapraszamy w piątek na Mszę św. o godzinie 18.00.
  7. Okazja do Spowiedzi św. każdego dnia pół godziny przed każdą Mszą św. Ponadto w związku z pierwszym piątkiem miesiąca dzieci zapraszamy do spowiedzi w czwartek od godziny 00 a dla młodzież w piątek od 17.00.
  8. Do chorych z Komunią św. udamy się w piątek w godzinach rannych.
  9. Począwszy od najbliższej niedzieli, to jest od 6 października, Msza św. wieczorna w niedziele i święta sprawowana będzie w naszym kościele godzinę wcześniej, a więc o godzinie 18.00. W maju powrócimy do godziny 19.00.
  10. Spotkanie uczniów klas I szkół ponadpodstawowych przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w Domu Parafialnym we wtorek 1 października o godzinie 18.30, natomiast uczniów klas VII i VIII w środę 2 października również o godzinie 18.30.
  11. Biskup Jan Tyrawa zaprasza na wykład hab. Janusza Sytnika-Czetwertyńskigo, prof. nadzw. pod tytułem: „Problem dowodu na istnienie Boga”.
  12. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na ogrzewanie.
  13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Anielę Szarafińską, lat 81 z ul. Spadochroniarzy. Śp. Anielę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  14. Drogim jubilatom i solenizantom składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie a wszystkim obecnym na nadchodzące dni niech dobry Bóg błogosławi. Szczęść Boże.