2 września 2018

1. Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.
  2. Przypominamy, że wraz z końcem wakacji, kończy się także wakacyjny porządek Mszy św. niedzielnych. Od dzisiejszego dnia Msze św. niedzielne w naszym kościele sprawowane są o godzinie 7.00, przed tą Mszą św. śpiewamy Godzinki, następna Msza św. o godzinie 8.30, dalej o 10.00, 11.30 i Msza św. wieczorna o godzinie 19.00.
  3. W poniedziałek wspominać będziemy św. Grzegorza Wielkiego papieża i Doktora Kościoła.
  4. W pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta zakończona Mszą św. podczas której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  5. W pierwszy piątek miesiąca po rannej Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. W związku z pierwszym piątkiem miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca.
  7. Okazja o spowiedzi św. każdego dnia przed Mszą św. oraz w czwartek i piątek od godziny 17.00.
  8. Do chorych z Komunią Świętą udamy się w piątek w godzinach rannych.
  9. W sobotę 8 września przypada Uroczystość NMP Matki Pięknej Miłości - głównej Patronki naszej Diecezji. W tym dniu gorąco zapraszamy o godzinie 12.00 do Bydgoskiej Katedry na Sumę Odpustową sprawowaną przez Ordynariusza Diecezji Bydgoskiej Ks. Biskupa Jana Tyrawę.
  10. W przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca, ofiary składane w naszym kościele przeznaczone zostaną na kontynuację budowy.
  11. Organizatorzy akcji „Zadbaj o zdrowie” zapraszają w poniedziałek 3 września o godzinie 12.00 do Domu Parafialnego na bezpłatne spotkanie dotyczące skutecznego leczenia stawów, kręgosłupa, nadciśnienia, cukrzycy i innych chorób. Każdy z obecnych będzie mógł skorzystać z refundowanych zabiegów i porad. Zaproszenia wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  12. Przypominamy o akcji Caritas Diecezji Bydgoskiej „Tornister pełen Uśmiechów”. Cegiełki o nominale 2 i 5 zł można nabyć po Mszy św. Na ten cel można także składać ofiary do skarbony z napisem: „ofiara na pomoc ubogim”.
  13. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, afiliowany do Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie ogłasza nabór na: 5-letnie zaoczne magisterskie studia teologiczne – specjalność katechetyka, 2-letnie podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne, podyplomowe studia katechezy przedszkolnej. Rekrutacja trwa do 10 września, rozmowy rekrutacyjne zostaną przeprowadzone 13 i 14 września br. Szczegółowych informacji na temat studiów udziela sekretariat przy ul. Grodzkiej 18 w Bydgoszczy.
  14. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Ludwika Brzozowskiego, lat 87 z ul. Żeglarskiej oraz śp. Janinę, Wandę Grodzką, lat 94 z ul. Średniej. Śp. Ludwika, Janinę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  15. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.