Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej

26 sierpnia 2018

1. Obchodzona dziś Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co mój Syn wam mówi, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.
  2. W poniedziałek wspominać będziemy św. Monikę, we wtorek św. Augustyna, w środę Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
  3. Dni modlitw przed Odpustem ku czci Mati ożej Pięknej Miłości.
  4. W piątek 31 sierpnia przypada rocznica poświęcenia Katedry Bydgoskiej. W tym dniu parafia nasza przeżywać będzie całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Plan adoracji przedstawia się następująco:
  • od 8.00 – Róża 1 Żywego Różańca Kobiet
  • od 9.00 – Róża 2 Żywego Różańca Kobiet
  • od 10.00 - Róża 3 i 4 Żywego Różańca Kobiet
  • od 11.00 - Żywy Różaniec Mężczyzn
  • od 12.00 - mieszkańcy dolnych Jachcic
  • od 13.00 - parafianie zamieszkujący pomiędzy ul Saperów a poligonem
  • od 14.00 - parafianie zamieszkujący pomiędzy rzeką Brdą a ul. Saperów
  • od 15.00 - Straż Honorowa Serca Pana Jezusa i czciciele Bożego Miłosierdzia
  • od 16.00 - mieszkańcy ul. Saperów
  • od 17.00 - młodzież i dzieci
  • o godzinie 17.45 zakończenie adoracji i Msza św. o godzinie 18.00.
  1. Wszystkich Członków Żywego Różańca, w ramach modlitwy przed Odpustem Matki Bożej Pięknej Miłości, zapraszamy w sobotę 1 września o godzinie 17.30 do Katedry na wspólną modlitwę różańcową oraz Mszę św.
  2. W sobotę przypada 79 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji poległych i pomordowanych podczas wojny oraz w intencji zmarłych i żywych kombatantów z Koła nr 17 na Jachcicach.
  3. Zaproszenie na inaugurację peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w diecezji bydgoskiej.
  4. Kończy się czas letnich wakacji dla dzieci i młodzieży. Od przyszłej niedzieli Msze św. w naszym kościele sprawowane będą o godzinie 7.00; 8.30; 10.00; 11.30 i 19.00.
  5. Dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszamy w najbliższą niedzielę tj. 2 września na Mszę Świętą o godz. 11.30. Podczas tej Mszy św. poświęcimy plecaki i przybory szkolne uczniom klas I a także dziękować będziemy za szczęśliwie przeżyte wakacje oraz prosić o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku Szkolnym.
  6. Caritas Diecezji Bydgoskiej zwraca się z prośbą o włączenie i wsparcie akcji „Tornister pełen Uśmiechów”. Cegiełki o nominale 2 i 5 zł można nabyć po Mszy św. Na ten cel można także składać ofiary do skarbony z napisem: „ofiara na pomoc ubogim”.
  7. Misjonarze Świętej Rodziny ze Złotowa zapraszają na „Projekt Kostka”, czyli chrześcijański HIP-HOP FESTIWAL dla młodzieży, który odbędzie się w dniach od 7 do 9 września. Są to trzy dni koncertów, warsztatów i spotkań, połączonych z konkursem hip-hop. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął bp Jan Tyrawa oraz Ks. Prymas Wojciech Polak.
  8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Sylwię, Alicję Rager, lat 62 z ul. Półwiejskiej oraz śp. Eufemię Domek, lat 94 z ul. Saperów. Śp. Sylwię, śp. Eufemię oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  9. Na nadchodzące dni życzymy wszystkim Szczęść Boże.