3 lipca 2022

1. Dziś pierwsza niedziela lipca. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zadbajmy, aby nasza wiara, nadzieja i miłość ciągle się pogłębiała i umacniała!
  2. Wakacje to czas swoistych żniw dla sekt. Zwróćmy zatem uwagę na to, kto jest organizatorem wyjazdu, w którym chcą uczestniczyć nasze nastoletnie dzieci.
  3. Podczas wakacyjnych miesięcy pamiętajmy także o tym, że jest to czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Pana Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.
  4. W środę przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy i zakonnicy, patronki dzieł misyjnych w Polsce. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych.
  5. W piątek wspominać będziemy św. Jana z Dukli, franciszkanina, świątobliwego kapłana i wybitnego kaznodzieję.
  6. W przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca, ofiary składane w naszym kościele tradycyjnie przeznaczone zostaną na kontynuację budowy.
  7. 18 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę Diecezji Bydgoskiej serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w bardzo znanych i bliskich nam wszystkim rekolekcji w drodze. Piesza Pielgrzymka tradycyjnie rusza 21 lipca, aby po jedenastu dniach duchowych i fizycznych zmagań 31 lipca pokłonić się naszej Matce w Sanktuarium na Jasnej Górze. Nasza pielgrzymka posiada jedenaście grup: Górka Klasztorna, Sępólno Krajeńskie, Nakło nad Notecią, Szubin, Solec Kujawki oraz siedem grup bydgoskich.
  8. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, prowadzi studia magisterskie oraz podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół. Obecnie w wielu parafiach i szkołach brakuje katechetów, dlatego zapraszamy chętne osoby na: Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne - specjalność katechetyka, 2- letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne, Roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej. Rekrutacja na studia zaoczne trwa do 14 września, a rozmowy rekrutacyjne zostaną przeprowadzone dnia 16 września br. Bliższe informacje dotyczące warunków rekrutacji i studiów zostały zamieszczone w gablocie parafialnej oraz dostępne są na stronie internetowej www.bydgoskateologia.pl
  9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Stanisława Zimnoch lat 92 z ul. Zawiszy Czarnego. Śp. Stanisława oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.