26 czerwca 2022

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych, które w naszym kościele sprawowane są w łącznością ze Mszą św. wieczorną, wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego.
  2. We wtorek wspominać będziemy św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
  3. W środę przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. W naszym kościele w tym dniu Msze św. sprawowane będą o godzinie 7.00 i 18.00. Nie zapomnijmy o modlitwie w intencji papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Świętowanie tej uroczystości rozpoczniemy już Mszą św. wigilijną we wtorkowy wieczór. Ofiary składane w tym dniu będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek po rannej Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, natomiast w sobotę po rannej Mszy św. nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej.
  5. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia przed Mszą św. oraz w piątek od godziny 17.00.
  6. Do chorych, których odwiedzamy każdego miesiąca udamy się w pierwszy piątek września.
  7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Władysława Włośniewskiego lat 65 z ul. Kąpielowej i śp. Irenę Michalską, lat 88 z ul. Żeglarskiej. Śp. Władysława, śp. Irenę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek życzymy udanych wyjazdów, umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.