19 czerwca 2022

1. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. W dniu dzisiejszym nabożeństwo czerwcowe i procesja Eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. o godzinie 11.30, natomiast w dni powszednie w łączności ze Mszą św. wieczorną.
  2. W poniedziałek przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.
  3. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, przeniesioną ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu zakończymy tak zwaną oktawę Bożego Ciała. W związku z tym procesja wokół naszej świątyni będzie miała bogatszą oprawę. Podobnie jak w Boże Ciało zatrzymamy się przy ołtarzach, które ustawione będą wokół kościoła. O ich przygotowanie prosimy młodzież, służbę liturgiczną oraz Żywy Różaniec. Po procesji poświęcone zostaną wianki z kwiatów i ziół. W tym dniu przypada również Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy zatem wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.
  4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w naszym kościele w tym dniu o godzinie 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o godzinie 18.00 nabożeństwo czerwcowe. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  5. W związku z kończącym się rokiem szkolnym i katechetycznym zapraszamy dzieci, młodzież oraz nauczycieli i wychowawców na Mszę św. w piątek o godzinie 18.00, podczas której będziemy dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.
  6. W sobotę, 25 czerwca, wspominać będziemy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
  7. Na dzień dzisiejszy oraz cały nadchodzący tydzień niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.