Uroczystość Najświętszej Trójcy

12 czerwca 2022

1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
  2. W poniedziałek wspominać będziemy św. Antoniego z Padwy, kapłana i Doktora Kościoła, we wtorek błogosławionego Michała Kozala, Biskupa i Męczennika, natomiast w piątek Św. Brata Alberta Chmielowskiego.
  3. W związku ze wspomnieniem Bł. Michała Kozala, współpatrona naszej diecezji, Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk wystosował zaproszenie. Oto jego treść:

Przewielebni Księża, Osoby Życia Konsekrowanego, Drodzy Diecezjanie! Kościół bydgoski od początku swojego istnienia cieszy się przemożną opieką swoich Patronów: Matki Bożej Pięknej Miłości i bł. biskupa Michała Kozala. Zbliża się liturgiczne święto ku czci bł. biskupa Michała, który w Bydgoszczy pozostawił trwały ślad swojej duszpasterskiej pracy.

Pragniemy jako wspólnota diecezjalna zjednoczyć się na modlitwie za wstawiennictwem bł. biskupa Michała Kozala. Chcemy wołać do dobrego Boga o łaskę pokoju, przede wszystkim na Ukrainie, ale także w naszych sercach i naszych rodzinach. Pragniemy prosić o dar powołań kapłańskich do naszego bydgoskiego seminarium.

Zapraszam Was Siostry i Bracia, Kochani Diecezjalnie, na Uroczystości odpustowe w dniu 14 czerwca br. o godzinie 18.00 do kościoła pw. bł. biskupa Michała Kozala na bydgoskim Miedzyniu (ul. Nakielska 303). Zgromadźmy się wszyscy na modlitwie, bo gdzie dwaj albo trzej zebrani są w imię Moje, tam Ja jestem pośród nich ...

Oczekując na wspólnotowe i radosne świętowanie, upraszam dla Was potrzebne łaski i z serca błogosławię.
                                                                   Bp. Krzysztof Włodarczyk - Biskup Bydgoski

1. W najbliższy czwartek, 16 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu Msze św. w naszym kościele sprawowane będą według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godzinie 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna, która przejdzie ulicami: Saperów, Zakątek, Średnia, Starogardzka, Saperów. Gorąco prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy na tę uroczystość. Ołtarze usytuowane będą przy ul. Zakątek, u zbiegu Krzemienieckiej i Średniej oraz dwa przy ul. Saperów. Udekorujmy nasze domy a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Bezpośrednio po procesji sprawowana będzie Msza św., która tradycyjnie odprawiana jest o godzinie 11.30.
  2. Gorąco prosimy, aby zaangażować się w utworzenie odpowiedniej oprawy trasy procesji. Zapraszamy dzieci do niesienia emblematów religijnych, sypania kwiatów, panów do niesienia baldachimu, zapraszamy poczty sztandarowe. Niech w procesji zaznaczą swoją obecność wszystkie grupy parafialne.
  3. Dzieci, które pragną sypać kwiaty podczas procesji, oraz nieść emblematy religijne zapraszamy na próbę we wtorek o godzinie 16.00. Na tę próbę zapraszamy również dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do I Komunii Świętej.
  4. Przez tak zwaną oktawę Bożego Ciała procesje Eucharystyczne wokół kościoła odbywać się będą w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej a w niedzielę po Mszy św. o godzinie 11.30.
  5. W sobotę 18 czerwca zapraszamy na doroczny ODPUST Sanktuarium Zawierzenia na Piaskach ul. Smukalska 113. O godzinie 14.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Po Mszy św. piknik rodzinny. Szczegóły na plakacie.
  6. Biskup zaprasza gorąco wszystkich Diecezjan do wzięcia udziału w X Bydgoskim Marszu dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się Mszą św. sprawowaną w Katedrze Bydgoskiej w przyszłą niedzielę, tj. 19 czerwca o godzinie 11.00. O godzinie 12.30 nastąpi wymarsz ze Starego Rynku. Marsz przejdzie ulicami: Mostową, Gdańską, Al. Mickiewicza, Al. Ossolińskich, Szymanowskiego do Bazyliki pw. Św. Wincentego a’Paulo, gdzie tradycyjnie zakończy się piknikiem rodzinnym.
  7. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na kontynuację budowy naszego kościoła.
  8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Mariana Dobrowolskiego lat 91 z ul. Andrzeja Kmicica. Śp. Mariana oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  9. Na dzień dzisiejszy oraz cały nadchodzący tydzień niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.