Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

5 czerwca 2022

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest pamiątką narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.
  2. Pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci.
  3. W poniedziałek przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 7.00 i 18.00.
  4. W środę wspominać będziemy św. Jadwigę królową, orędowniczkę pokoju, patronkę życia małżeńskiego i rodzinnego.
  5. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy wszystkich kapłanów wypraszając im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, polećmy Panu Jezusowi również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
  6. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej wieczornej.
  7. W sobotę przypada wspomnienie Świętego Barnaby, współpracownika Świętego Pawła. W tym dniu przypada również 6 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej Diecezji - Ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Otoczmy Ks. Biskupa naszymi modlitwami.
  8. Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Matki Bożej w Górce Klasztornej wraz z ogólnopolskim spotkaniem Wojowników Maryi odbędzie się 11 czerwca. O godzinie 11.00 modlitwa różańcowa a o godzinie 15.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Do udziału we wspomnianej pielgrzymce gorąco zachęcamy mężczyzn.
  9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Pamiętajmy, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone zostaną na prace związane z kontynuacją budowy naszego kościoła.
  10. Tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Saperów, Zakątek, Średnia, Starogardzka, Saperów. Już dziś bardzo gorąco prosimy, aby przystroić trasę tegorocznej procesji. Dzieci, które pragną sypać kwiatki podczas procesji, oraz nieść emblematy religijne zapraszamy we wtorek o godzinie 16.00 na próbę. Na tę próbę zapraszamy również dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej.
  11. Katolicka Szkoła Podstawowa oraz I Katolickie Liceum Ogólnokształcące, mieszczące się w Bydgoszczy przy ul Nowogrodzkiej 17, prowadzą nabór dzieci i młodzieży na nowy rok szkolny, zarówno w trybie stacjonarnym, jak i w ramach edukacji domowej. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu ze szkołą.
  12. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.