Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

29 maja 2022

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Prośmy dziś w swoich modlitwach, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”.
  2. Nabożeństwo majowe w naszym kościele w niedzielę o godzinie 18.30, natomiast w poniedziałek i wtorek po Mszy św. wieczornej.
  3. We wtorek przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
  4. Rozpoczynający się w środę miesiąc czerwiec, poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w czwartek o godzinie 17.30, natomiast w pozostałe dni bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
  5. W środę wspominać będziemy św. Justyna Męczennika. W tym dniu przypada również Międzynarodowy Dzień Dziecka. Otoczmy swoją modlitwą wszystkie dzieci i zatroszczmy się o to, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości oraz były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  7. W czwartek od godziny 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem czerwcowym oraz Mszą św. podczas której modlić się będziemy o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  8. W piątek wspominać będziemy Świętych Męczenników Karola Lwangę i jego towarzyszy w męczeństwie.
  9. Do chorych z Komunią św. udamy się w piątek w godzinach rannych.
  10. W sobotę po rannej Mszy św. nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej. Po nabożeństwie zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca Kobiet i Mężczyzn do Domu Parafialnego na spotkanie przy herbatce.
  11. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Świętowanie uroczystości Zesłania Ducha Świętego rozpoczniemy Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego, którą sprawować będziemy w sobotę o godzinie 18.00. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez nowennę, którą odmawiamy w łączności z Mszą św. wieczorną.
  12. Warto pamiętać, że uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Okazja do spowiedzi św. w naszym kościele każdego dnia pół godziny przed Mszą św., oraz w związku z pierwszym piątkiem miesiąca w czwartek i piątek od godziny 17.00.
  13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Leokadię Kwela, lat 92 z ul. Saperów. Śp. Leokadię oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  14. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.