Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

4 kwietnia 2021

1. Zmartwychwstanie Pana Jezusa napełniło radością wszystkich, do których ta wiadomość dotarła. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć. Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja, pomimo lęku, bólu i niepokoju spowodowanego epidemią koronawirusa, będzie w nas źródłem radości i pokoju! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan postawi na naszej drodze. Życzymy wszystkim: pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień oraz nadziei, która nigdy nie gaśnie.
  2. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Wielkanocny Poniedziałek Msze św. w naszym kościele sprawowane będą według porządku niedzielnego. Msze św. o godzinie 10.00 transmitowane będą na żywo przez łącza internetowe. Gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy.
  3. Pamiętajmy, że zgodnie z zarządzeniem władz państwowych nadal obowiązuje prawo, na podstawie którego w naszym kościele jednorazowo może przebywać maksymalnie 28 osób, wyłączając z tej liczby osoby sprawujące posługę. Gorąco prosimy o przestrzeganie limitów.
  4. Ofiary składane w poniedziałek wielkanocny przeznaczone będą na uczelnie katolickie.
  5. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego rozpoczęto w bydgoskiej katedrze Diecezjalną Sztafetę Modlitw o Powołania, by nie zabrakło kapłanów posługujących w diecezji bydgoskiej. Dzień modlitw naszej parafii został wyznaczony na środę 7 kwietnia. W tym dniu podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która sprawowana jest po rannej Mszy św. oraz podczas specjalnego nabożeństwa po Mszy św. wieczornej modlić się będziemy we wspomnianych intencjach. Gorąco zachęcamy też do indywidualnej modlitwy o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  6. W związku z oktawą Zmartwychwstania Pańskiego w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. Składamy gorące podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że dzięki łączom internetowym, w tym jakże innym i zarazem trudnym czasie możemy wspólnie przeżywać Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy za przygotowanie ciemnicy i grobu pańskiego, za ofiarowane kwiaty, za ofiary przekazywane na konto parafii a nade wszystko za przejawy życzliwości i Waszą obecność. Niech dobry Bóg wynagrodzi dobroć Waszych serc.
  8. W przyszłą niedzielę, 19 kwietnia, obchodzić będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która inauguruje Tydzień Miłosierdzia. Podobnie, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca ofiary składane w tym dniu w naszym kościele przeznaczone zostaną na kontynuację budowy.
  9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Adama Pielich, lat 70 z ul. Księcia Witolda. Śp. Adama oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  10. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza wszystkich zdrowiem i błogosławi na każdy dzień. Szczęść Boże.