4 listopada 2018

1. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.
  2. Bydgoska Droga Krzyżowa prowadzona przez Wincentyńskie Duszpasterstwo Akademickie „Stryszek” odbędzie się 4 listopada o godzinie 15.15 w fordońskiej Dolinie Śmierci. Początek w Bazylice Matki Bożej Królowej Męczenników a zakończenie Mszą św. o godzinie 17.00. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą zniczy.
  3. Przypominamy, że jeszcze do czwartku włącznie duszom w czyśćcu cierpiącym możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny. Aby go zyskać, trzeba nawiedzić cmentarz i pomodlić się w intencji zmarłych. Oprócz tego wymagane jest zachowanie zwyczajnych warunków odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
  4. Różaniec za zmarłych połączony z „wymieniankami” w naszym kościele codziennie o godzinie 17.30. Wymienianki składać można jeszcze do skarbony umieszczonej przy wejściu do zakrystii.
  5. W piątek świętować będziemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata, natomiast w sobotę wspominać będziemy św. Leona Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła.
  6. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli. Z tej okazji uroczystej sumie odpustowej o godz. 11.00 w bydgoskiej katedrze przewodniczyć będzie biskup ordynariusz Jan Tyrawa.
  7. Bardzo gorąco zapraszamy do naszego kościoła w niedzielę 11 listopada o godzinie 16.00 na koncert patriotyczny „NIEPODLEGŁA – NASZE DROGI DO WOLNOŚCI” w wykonaniu Zespołu Wokalno - Instrumentalnego „Dwa do Trzeciej” z VIII LO.
  8. W dniach od 8 do 18 listopada w Bydgoszczy trwać będzie 37 Tydzień Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem: „Mamy jedną Ojczyznę i jej winni jesteśmy służbę, ofiarę”.
  9. Tak, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, ofiary składane w przyszłą niedzielę w naszym kościele, przeznaczone zostaną na kontynuację budowy.
  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Wincentego Gackowskiego, lat 88 z ul. Okrężnej. Msza św. pogrzebowa za śp. Wincentego sprawowana będzie w poniedziałek 5 listopada o godzinie 14.00 w kaplicy na cmentarzu parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. pogrzeb na tamtejszym cmentarzu. Śp. Wincentego oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  11. Na nadchodzące dni niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.