11 listopada 2018

1. Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.
  2. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.
  3. Bardzo gorąco zapraszamy do naszego kościoła na koncert patriotyczny NIEPODLEGŁA – NASZE DROGI DO WOLNOŚCI” w wykonaniu Zespołu Wokalno - Instrumentalnego „Dwa do Trzeciej” z VIII LO, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 16.00.
  4. W poniedziałek wspominać będziemy św. Jozafata Biskupa i Męczennika, we wtorek św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych polskich męczenników wyniesionych na ołtarze a w sobotę św. Elżbietę Węgierską.
  5. W poniedziałek biuro parafialne nieczynne.
  6. W piątek, 16 listopada, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia. Jej wstawiennictwu polecajmy naszych bliskich zmarłych. Niech to będzie również dzień pamięci o Polakach, którzy na skutek historycznych i politycznych zmian znaleźli się poza granicami Ojczyzny.
  7. Duszpasterstwo Kobiet Diecezji Bydgoskiej zaprasza wszystkie chętne kobiety na pierwsze spotkanie, które odbędzie się 12 listpada o godzinie 18.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej przy parafii Chrystusa Króla w Bydgoszczy ul. Lotników 1. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. a po Mszy konferencja pt. "Kobiety w Biblii" oraz rozmowy przy kawie na temat przyszłego kształtu duszpasterstwa kobiet w diecezji.
  8. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na kontynuację budowy naszego kościoła.
  9. Dziękując za okazane dobro, na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Szczęść Boże.