18 listopada 2018

1. Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.
  2. W dniu dzisiejszym obchodzimy II Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał”. W zakrystii są do odbioru tzw. „Tytki Charytatywne”, które po wypełnieniu artykułami pierwszej potrzeby – spożywczymi lub chemii gospodarczej można rozprowadzić samemu wśród potrzebujących w swojej okolicy, przekazać bezpośrednio do placówek Caritas, w których codziennie przygotowuje się posiłki dla ubogich, ewentualnie przynieść do kościoła a my dostarczymy je do jadłodajni Caritas.
  3. We wtorek wspominać będziemy świętego Rafała Kalinowskiego, polskiego karmelitę.
  4. W środę przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
  5. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o pani organistce, która muzyką i śpiewem upiększa liturgię w naszym kościele.
  6. Natomiast w sobotę przypada wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników wietnamskich, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.
  7. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddawać będziemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej. Po Mszy św. o godzinie 11.30 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.
  8. Msza św. w intencji pracowników kolejnictwa wszystkich resortów oraz emerytów, rencistów i ich rodzin zostanie odprawiona w niedzielę 25 listopada o godzinie 12.15 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  9. W najbliższą sobotę 24 listopada 2018 roku w budynki Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy Placu Wolności 9 w Bydgoszczy w godz. od 10.00 do 16.00 odbędzie się kolejna edycja Dnia Otwartego Notariatu. Notariusze będą udzielać bezpłatnych porad i konsultacji prawnych, zwłaszcza na temat jak zadbać o bezpieczeństwo swego majątku. Ks. Biskup Ordynariusz objął patronatem honorowym to wydarzenie.
  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Danutę Mrozińską lat 64 z ul. Zawiszy Czarnego. Msza św. pogrzebowa za Śp. Danutę sprawowana będzie w naszym kościele w poniedziałek o godzinie 11.30, pogrzeb na cmentarzu parafii NSPJ w poniedziałek o godzinie 12.45. Śp. Danutę oraz wszystkich Wiernych Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  11. Dziękując za okazane dobro, na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Szczęść Boże.