Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

25 listopada 2018

1. Dzisiejsza uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Obchodzi się ją w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój po­czątek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
  2. W piątek przypada święto świętego Andrzeja Apostoła.
  3. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent - czas, który ma nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia i do naszego spotkania ze Zbawicielem w wieczności.
  4. Począwszy od przyszłej niedzieli w biurze parafialnym będzie można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne oraz w świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Cena świecy dużej to 15 zł. a małej 5 zł.
  5. W zakrystii można zaopatrzyć się w „Tytki Charytatywne”, które po wypełnieniu artykułami pierwszej potrzeby – spożywczymi lub chemii gospodarczej można rozprowadzić samemu wśród potrzebujących w swojej okolicy, przekazać bezpośrednio do placówek Caritas, w których codziennie przygotowuje się posiłki dla ubogich, ewentualnie przynieść do kościoła a my dostarczymy je potrzebującym, lub przekażemy do jadłodajni Caritas.
  6. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych, pragnących zaopatrzyć swoje dzieci w nowe alby, zapraszamy wraz z dziećmi w najbliższą sobotę, 1 grudnia o godzinie 15.00 do Domu Parafialnego, celem pobrania miary.
  7. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Bydgoskiej zaprasza na rekolekcje adwentowe, które odbywać się będą w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej w każdy poniedziałek Adwentu o godzinie 19.30.
  8. Na ostatnie już dni obecnego roku liturgicznego niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.