I Niedziela Adwentu

2 grudnia 2018

1. Przypadająca dziś pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który przeżywać będziemy pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie oraz rozwijanie więzi z Kościołem.
  2. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych w naszym kościele od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 18.00. Dzieci zachęcamy aby na Roraty przychodziły z wykonanymi przez siebie lampionami.
  3. W biurze parafialnym można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne oraz w świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Cena świecy dużej to 15 zł a małej 5 zł.
  4. W poniedziałek wspominać będziemy św. Franciszka Ksawerego a w piątek św. Ambrożego biskupa i Doktor Kościoła.
  5. We wtorek 4 grudnia przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistej modlitwy za przyczyną św. Barbary.
  6. Na progu nowego roku liturgicznego powierzajmy wszystkie sprawy Kościoła, parafii i naszych rodzin opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przypominamy, że Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy sprawowana jest w środy po Mszy św. o godz. 7.00.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek o godzinie 17.00 „Godzina Święta”, natomiast w piątek po rannej Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia przed Mszą św. oraz w czwartek i piątek od godziny 17.00.
  9. Uczniów klas VII, VIII ze Szkoły Podstawowej i III z Gimnazjum zapraszamy w piątek na Roraty, po Roratach spotkanie w kościele.
  10. Do chorych z Komunią św. udamy się w piątek w godzinach rannych. W tym dniu odwiedzimy także chorych, którzy pragną skorzystać z posługi kapłańskiej jednorazowo, przed świętami. Tych chorych prosimy zgłosić w zakrystii lub w biurze parafialnym do czwartku 6 grudnia.
  11. W sobotę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – dzień naszego Odpustu parafialnego. Przed Mszą św. o godzinie 7.00 śpiewać będziemy „Godzinki”. Suma Odpustowa sprawowana będzie o godzinie 12.00. Odprawi ją i kazanie wygłosi ks. Krzysztof Panasiuk – proboszcz parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel w Bydgoszczy. Gorąco zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy, zwłaszcza podczas Sumy Odpustowej.
  12. W niedzielę 9 grudnia w naszej parafii przypada adoracja Chrystusa Eucharystycznego. Znajdźmy tego dnia, choć chwilę czasu na adorację i modlitwę. Po mszy św. o godzinie 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i początek adoracji. Plan adoracji od godziny 12.30 przedstawia się następująco:
  • godzina 12.30 – 13.00 – dzieci i młodzież
  • godzina 13.00 – 13.30 - wierni zamieszkujący ul. Saperów
  • godzina 13.30 – 14.00 - wierni zamieszkujący teren od rzeki Brdy do ul. Saperów
  • godzina 14.00 – 14.30 - wierni zamieszkujący ulice pomiędzy Saperów a poligonem
  • godzina 14.30 – 15.00 – mieszkańcy dolnych Jachcic
  • godzina 15.00 – 16.00 - Straż Honorowa Serca Pana Jezusa i czciciele Bożego Miłosierdzia
  • godzina 16.00 – 17.00 – Żywy Różaniec Mężczyzn
  • godzina 17.00 – 17.45 – Żywy Różaniec Kobiet
  1. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Tego dnia oprócz modlitw zanoszonych przez nas do Boga w intencji Kościoła na Wschodzie, zbierane będą również przy wyjściu z kościoła ofiary na pomoc tamtejszemu Kościołowi, natomiast ofiary składane na tacę, tak, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca tradycyjnie przeznaczone będą na kontynuację budowy.
  2. Przy chrzcielnicy ustawiony jest kosz, do którego można składać dary na święta dla ubogich osób. Na ten cel można także składać ofiary do skarbony z napisem: "ofiara na pomoc ubogim".
  3. Na Adwentowe oczekiwanie niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.