II Niedziela Adwentu

9 grudnia 2018

1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.
  2. W dzisiejszą niedzielę przypada 19 Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła ustawiona jest skarbona, do której można składać ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  3. Również dzisiaj w naszej parafii odbywa się adoracja Chrystusa Eucharystycznego. Znajdźmy choć chwilę czasu na adorację i modlitwę. Plan adoracji znajduje się w gablocie.
  4. Roraty w naszym kościele sprawowane są od poniedziałku do piątku włącznie o godzinie 18:00 natomiast w sobotę o godzinie 7:00. Dzieci gorąco prosimy, aby na Roraty przychodziły z wykonanymi przez siebie lampionami.
  5. W czwartek wspominać będziemy św. Łucję. W tym dniu przypada także kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Nie zapominajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny.
  6. W piątek obchodzić będziemy wspomnienie św. Jana od Krzyża. Jest to również dzień imienin naszego Biskupa Diecezjalnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dostojnym solenizancie.
  7. Już po raz trzeci wspólnie z innymi diecezjami realizujemy koncert ewangelizacyjny pt. Betlejem w Bydgoszczy. W naszej diecezji koncert odbędzie się w sobotę 5 stycznia 2019 r. o godz. 18:00 w Hali „Łuczniczka”. Wydarzenie to jest objęte patronatem Konferencji Episkopatu Polski oraz Biskupa Jana Tyrawy, który podobnie jak w latach ubiegłych, jest Gospodarzem Wydarzenia. Bilety w cenie 50, 60 i 80 zł można nabyć po Mszy św. w zakrystii.
  8. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone dziś na kontynuację budowy naszego kościoła.
  9. W biurze parafialnym można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne oraz w świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Cena świecy dużej to 15 zł a małej 5 zł.
  10. Szkoła Podstawowa nr 36 zaprasza na II Koncert Piosenki Świątecznej, który odbędzie się w piątek 14 grudnia o godzinie 17.00 w budynku szkoły przy ul. Żeglarskiej 67.
  11. Na kolejny tydzień adwentowego czuwania niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.