III Niedziela Adwentu

16 grudnia 2018

1. Dzisiejsza - Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.
  2. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.
  3. Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych w naszym kościele od poniedziałku do piątku włącznie o godzinie 18.00 a w sobotę o godzinie 7.00.
  4. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. W naszym kościele okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej z udziałem kapłanów zaproszonych z innych parafii w poniedziałek 17 grudnia od godziny 16.00 do Mszy św. wieczornej. Zaplanujmy tak czas, abyśmy mogli skorzystać z tej okazji, ponieważ w pozostałe dni pomagać będziemy w spowiedzi innym parafiom i przez to spowiedź w naszej parafii będzie utrudniona.
  5. Po Mszy św. w biurze parafialnym można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne oraz w świece Caritas „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.
  6. W poniedziałek i środę biuro parafialne nieczynne. W ważnych sprawach zapraszamy bezpośrednio po Mszy św. do zakrystii.
  7. Przypominamy o koszu ustawionym obok chrzcielnicy, do którego jeszcze do poniedziałku włącznie można składać dary jako świąteczną pomoc dla ubogich rodzin z naszej parafii. Na ten cel można składać również ofiary pieniężne do skarbony z napisem „ofiara na pomoc ubogim”.
  8. W niedzielę 23 grudnia podczas Mszy św. o godzinie 10.00, harcerze przyniosą do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju. Po Mszy św. będzie można zabrać je do swoich domów.
  9. Przypominamy o koncercie pt. Betlejem w Bydgoszczy, który odbędzie się w sobotę 5 stycznia 2019 r. o godz. 18:00 w Hali „Łuczniczka”. Bilety w cenie 50, 60 i 80 zł można nabyć po Mszy św. w zakrystii.
  10. Na ten ostatni już tydzień adwentowego czuwania niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.