Uroczystość Narodzenia Pańskiego

25 grudnia 2018

1. Przeżywając radość z Narodzenia Zbawiciela życzymy wszystkim Parafianom oraz przybyłym Gościom, żeby nie zabrakło wokół Was życzliwych ludzi, którzy pomogą przezwyciężyć wszelkie trudności, niech nie zabraknie wiary w nadprzyrodzony porządek, nadziei, która niesie pokój i miłości zdolnej do największych poświęceń. Niech Chrystus, Wcielone Słowo Boga, obdarza wszystkich swoimi łaskami, niech wspiera i umacnia w podejmowaniu ważnych życiowych decyzji i obowiązków oraz niech otacza swoją opieką w Nowym 2019 Roku. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.
  2. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. w naszym kościele sprawowane będą o godzinie 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 7.00.
  3. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Kościół czci świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Tego dnia w koś­ciołach składamy ofiary na potrzeby Uczelni Katolickich. Msze św. w drugi dzień świąt w naszym kościele sprawowane będą według porządku niedzielnego.
  4. Oktawę Bożego Narodzenia ubogacają kolejne święta. I tak, w czwartek przypada święto świętego Jana Apostoła, najwięk­szego teologa wśród Ewangelistów a w piątek święto świętych Młodzianków, Męczenników natomiast w przyszłą niedzielę 30 grudnia, celebrować będziemy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
  5. Dzieci zapraszamy w Święta po Mszy św. o godzinie 11.30 na spotkanie przy Żłóbku.
  6. W czwartek rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godzinie 15.30, natomiast w soboty o godzinie 13.00.
  7. Plan kolędy.
  8. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne będzie tylko w czwartek od 9.00 do 10.00.
  9. Msze św. w czwartek i piątek w naszym kościele sprawowane będą tylko o godzinie 7.00 i 8.00. Nie będzie Mszy św. wieczornej.
  • Na koniec składamy gorące podziękowania za wykonaną piękną szopkę, ofiarowane choinki oraz dekorację naszego kościoła na święta.
  • Na radosne świętowanie niech Boża Dziecina wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.