Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

30 grudnia 2018

1. Dzisiejsze święto Świętej Rodziny skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia. Stanowi sanktuarium życia i świętości, dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.
  2. Dzieci zapraszamy na śpiewanie kolęd przy żłóbku po Mszy św. o godzinie 11.30.
  3. W poniedziałek obchodzić będziemy liturgiczne wspomnienie św. Sylwestra. Jest to ostatni dzień roku kalendarzowego 2018. Wieczorną Mszę Świętą o godz. 18.00 połączymy z nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym, podczas którego będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski kończącego się roku oraz przepraszać za nasze grzechy i zaniedbania.
  4. We wtorek, 1 stycznia, w pierwszy dzień nowego roku, w liturgii celebrujemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte w naszym kościele tego dnia sprawowane będą o godzinie 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 7.00. Ta maryjna uroczystość należy do tak zwanych świąt nakazanych. Zobowiązuje nas więc do udziału w świątecznej Eucharystii. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlić się o pokój na świecie.
  5. W środę 2 stycznia wspominać będziemy świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i Doktorów Kościoła.
  6. Msze św. w naszym kościele w środę i czwartek sprawowane będą tylko o godzinie 7.00 i 8.00. Nie będzie Mszy św. wieczornej.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych w czwartek o godzinie 8.00.
  8. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia przed Mszą św. oraz w piątek od godziny 17.00.
  9. Dzieci i młodzież zapraszamy w pierwszy piątek miesiąca na Mszę św. o godzinie 18.00.
  10. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne będzie tylko w czwartek od 9.00 do 10.00.
  11. Bardzo serdecznie zapraszamy w sobotę 5 stycznia o godzinie 15.00 do naszego kościoła na charytatywny koncert kolęd w wykonaniu uczniów i absolwentów VIII L. O. oraz muzyków bydgoskich. Po koncercie odbędzie się kwesta na budowę pierwszego hospicjum dla dzieci w Wilnie, którego inicjatorką i budowniczym jest polska zakonnica Siostra Michaela Rak.
  12. Betlejem w Bydgoszczy.
  13. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Podczas każdej Mszy św. święcić będziemy kredę i kadzidło. Kredą oznaczymy drzwi naszych domów inicjałami C+M+B, co oznacza prośbę, by Chrystus błogosławił nasz dom.
  14. W uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. Poprzedzi go Msza Święta w kościele Ojców Jezuitów pw. Św. A. Boboli o godz. 11.00. Orszak wyruszy o godz. 12.15 z Placu Kościeleckich i przejdzie ulicami: Bernardyńską, Zbożowy Rynek, Toruńską do Hali Widowiskowo-Sportowej „Łuczniczka”.
  15. Trwają duszpasterskie odwiedziny rodzin tak zwana kolęda. Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godzinie 15.30, natomiast w soboty o godzinie 13.00.
  16. Plan kolędy.
  17. Na radosne świętowanie niech Boża Dziecina wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.