Uroczystość Objawienia Pańskiego

6 stycznia 2019

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras, języków. Hołd, jaki składają Mu Mędrcy ze Wschodu, jest znakiem, że i poganie zostali powołani do wiary. Dzisiaj również przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy materialnej Misjom.
  2. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą.
  3. Dzieci zapraszamy na spotkanie przy Żłóbku po Mszy św. o godzinie 11.30.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. W tym dniu, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca ofiary zbierane w naszym kościele przeznaczone będą na kontynuację budowy naszego kościoła.
  5. Do końca stycznia Msze św. w naszym kościele od poniedziałku do piątku włącznie sprawowane będą tylko o godzinie 7.00 i 8.00. Msza św. wieczorna jedynie w sobotę i niedzielę.
  6. Biuro parafialne do końca stycznia czynne tylko we wtorek i czwartek od godziny 9.00 do 10.00.
  7. Plan kolędy na najbliższy tydzień. Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godzinie 15.30 a w sobotę o13.00.
  8. Od 25 do 27 stycznia, przy Sanktuarium Zawierzenia na bydgoskich Piaskach w diecezjalnej strefie Światowych Dni Młodzieży, odbędą się „PIASKI PANAMY”!
  9. W ostatnim czasie Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Janusza Tachasiuk, lat 61 z ul. Zakątek oraz śp. Wojciecha Porczyńskiego, lat 65 z il. Ludwikowo. Śp. Janusza, śp. Wojciecha oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

10. Na radosne świętowanie niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.
  11. Zapraszamy na spacer.