Święto Chrztu Pańskiego

13 stycznia 2019

1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.
  2. W czwartek wspominać będziemy św. Antoniego, opata a w sobotę św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa przemyskiego.
  3. W czwartek obchodzić będziemy również w Kościele katolickim w Polsce  Dzień Judaizmu.
  4. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  5. Do końca stycznia Msze św. w naszym kościele od poniedziałku do piątku włącznie sprawowane będą tylko o godzinie 7.00 i 8.00. Msza św. wieczorna jedynie w sobotę i niedzielę.
  6. Biuro parafialne do końca stycznia czynne tylko we wtorek i czwartek od godziny 9.00 do 10.00.
  7. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na kontynuację budowy naszego kościoła.
  8. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy na najbliższe dni. Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godzinie 15.30 a w sobotę o 13.00.
  9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Andrzeja Obrzanowskiego, lat 67 z ul. Saperów. Śp. Andrzeja oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  10. Na kolejne dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.