II Niedziela Adwentu

4 grudnia 2022

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwając w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem wdzięczni jesteśmy Panu Bogu za dzisiejszą obecność wśród nas naszego Pasterza, Ks. Biskupa Krzysztofa. Jednocześnie już po raz 23 obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wesprzyjmy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą materialną zbieraną przy wyjściu z kościoła.
  2. Gorąco zachęcamy do udziału w Roratach, które sprawowane są w naszym kościele w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 18.00 a we wtorek, czwartek i sobotę o godzinie 7.00. Przynieśmy na Roraty ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
  3. We wtorek przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa, współpatrona Bydgoskiej Katedry. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących. W tym dniu zapraszamy dzieci do udziału w Mszy św., która będzie sprawowana przez Ks. Biskupa w Katedrze o godzinie 12.00. Po jej zakończeniu, obecne na niej dzieci, otrzymają okolicznościowe paczki św. Mikołaja.
  4. W środę wspominać będziemy św. Ambrożego, biskupa Mediolanu, wybitnego teologa, obrońcę Bożej nauki i doktora Kościoła.
  5. W czwartek 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – dzień naszego Odpustu parafialnego. W tym dniu w naszym kościele Msze św. sprawowane będą o godzinie 7.00; 12.00 oraz Suma Odpustowa o godzinie 18.00. Sumę Odpustową odprawi i kazanie wygłosi Ks. Aleksander Kozakowski – proboszcz parafii Św. Urszuli Ledóchowskiej z Bydgoszczy. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy. W tym dniu, ze względu na Odpust Parafialny biuro parafialne nieczynne.
  6. W piątek w naszej parafii przypada całodzienna adoracja Chrystusa Eucharystycznego. Znajdźmy tego dnia czas na adorację i modlitwę. Proponowany plan adoracji:

- od 8.00 - Róża 1 Żywego Różańca Kobiet

- od 9.00 - Róża 2 Żywego Różańca Kobiet

- od 10.00 - Róża  3 i 4 Żywego Różańca Kobiet

- od 11.00 - Żywy Różaniec Mężczyzn

- od 12.00 - mieszkańcy dolnych Jachcic

- od 13.00 - parafianie mieszkujący pomiędzy ul Saperów a poligonem

- od 14.00 - parafianie mieszkujący pomiędzy rzeką Brdą a ul. Saperów

- od 15.00 - Straż Honorowa N. S. P. J. i czciciele Bożego Miłosierdzia

- od 16.00 - mieszkańcy ul. Saperów

- od 17.00 - młodzież i dzieci

- o godzinie 17.45 zakończenie adoracji i Msza św. o godzinie 18.00.

1. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi świętej adwentowej, nie odkładajmy jej na ostatnie dni. Okazja do spowiedzi każdego dnia przed Mszą św.
  2. W biurze parafialnym można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne oraz świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena świecy dużej to 18 zł. a małej 10 zł. Tam również można zaopatrzyć się w kalendarze-cegiełki, ze sprzedaży których dochód przeznaczony jest na hospicjum dla dzieci.
  3. Ponawiamy zaproszenie do udziału w Nieszporach, które odbywają się w każdą sobotę Adwentu o godzinie 17.15 w Katedrze Bydgoskiej, podczas których Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk głosi Słowo Boże.
  4. W przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca ofiary składane w naszym kościele tradycyjnie przeznaczone zostaną na prace budowlane. W tym dniu, młodzież przygotowująca się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony będzie przed kościołem rozprowadzała poświęcone sianko, pierniki, oraz kalendarze. Zakupując od nich wspomniane produkty wspomożemy tych młodych ludzi w zrealizowaniu ich wyjazdu do Lizbony.
  5. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Artura Szymańskiego, lat 25 z ul. Żeglarskiej oraz śp. Andrzeja Jędrzejewskiego, lat 61 z ul. Ludwikowo. Śp. Artura, śp. Andrzeja oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  6. Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej. Szczęść Boże.