5 lutego 2023

1. Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas bez Eucharystii nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem. Dopiero tutaj, karmiąc się prawdziwą miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym i wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia. Tylko w ten sposób możemy stać się świadkami Chrystusa w świecie.
  2. W poniedziałek wspominać będziemy św. Pawła Miki i jego Towarzyszy, pierwszych męczenników Dalekiego Wschodu, natomiast w piątek św. Scholastykę, dziewicę, która na wzór swojego brata św. Benedykta założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Bogu.
  3. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Tamte wydarzenia upamiętnia znana i chętnie śpiewana pieśń „Po górach, dolinach”. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.
  4. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych, których zapraszamy do Katedry Bydgoskiej w sobotę o godzinie 12.00 na Mszę świętą, podczas której udzielany będzie Sakrament Chorych.
  5. Ofiary składane w naszym kościele w przyszłą niedzielę, tak, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca przeznaczone zostaną na kontynuację budowy.
  6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Pawła Dobrochowskiego lat 49 z ul. Niecałej. Śp. Pawła oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  7. Na nadchodzące dni niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.