4 Niedziala Zwykła

29 stycznia 2023

1. Począwszy od poniedziałku Msze św. w naszym kościele w dni powszednie sprawowane będą o godzinie 7.00 i 18.00 a biuro parafialne czynne będzie również w godzinach popołudniowych.
  2. We wtorek wspominać będziemy św. Jan Bosko, założyciela salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielkiego pedagoga i apostoła młodzieży.
  3. W czwartek, który jest pierwszym czwartkiem miesiąca, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Msze Święte w tym dniu w naszym kościele sprawowane będą o godzinie 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Na początku każdej Mszy Świętej błogosławione będą świece zwane gromnicami, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
  4. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej zapraszamy, wraz z rodzicami, w czwartek na Mszę św. o godzinie 16.00. Podczas tej Mszy św. dzieciom zostaną poświęcone świece oraz wręczone modlitewniki.
  5. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmijmy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia podczas modlitwy różańcowej o godzinie 17.30 będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej a przy wyjściu z kościoła swoją ofiarą złożoną do puszek będziemy mogli wesprzeć klasztory i domy zakonne borykające się z trudnościami materialnymi.
  6. W czwartek, ze względu na święto, biuro parafialne nieczynne.
  7. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca.
  8. Okazja do spowiedzi świętej każdego dnia przed Mszą św. Ponadto w piątek od godziny 17.00.
  9. Do chorych z Komunią świętą udamy się w piątek w godzinach rannych.
  10. W sobotę po rannej Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej w ramach pierwszej soboty miesiąca.
  11. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone dziś na ogrzewanie naszego kościoła.
  12. Na nadchodzące dni niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.