2 Niedziela Wielkanocy - Niedziela Miłosierdzia Bożego

7 kwietnia 2024

1. Obchodzimy dziś 2 niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Liturgia dzisiejszego dnia wskazuje nam na Boże miłosierdzie, które objawia się nie tylko w darze odpuszczenia grzechów, lecz również w tym, że Pan Jezus osobiście chce się spotkać z wątpiącym Tomaszem, a w nim z każdym z nas.
  2. Dzisiejsza niedziela inauguruje Tydzień Miłosierdzia. Otoczmy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii oraz diecezji. Zachęcamy także do materialnego wsparcia dzieł Caritas. Przy wyjściu z kościoła umieszczona jest skarbona, do której można składać ofiary na Caritas diecezjalną.
  3. Dziś o godz. 15.00 zapraszamy do kościoła na wspólnie odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia oraz ponowienie Aktu oddania świata Bożemu Miłosierdziu.
  4. W poniedziałek przeżywać będziemy przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Otoczmy modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców.
  5. Dzieci z klas III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej przybędą do kościoła we wtorek 9 kwietnia na godzinę 16.30.
  6. W środę, 10 kwietnia przypada kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej, podczas Mszy św. o godzinie 7.00 modlić się będziemy w intencji ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem oraz zbrodni katyńskiej.
  7. W najbliższy piątek podczas Mszy św. o godzinie 18.00 Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk udzieli młodzieży klas I Szkół Ponadpodstawowych Sakramentu Bierzmowania. Gorąco zapraszamy drogich Parafian do udziału w tym ważnym wydarzeniu i prosimy o modlitwę w intencji przystępującej do Bierzmowania młodzieży oraz ich rodziców.
  8. W przyszłą niedzielę, 14 kwietnia, przypada Święto Chrztu Polski. W tym dniu przybędzie do naszej parafii kopia figury Świętego Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano. O godzinie 17.30 rozpocznie się nabożeństwo oczekiwania, po powitaniu figury o godzinie 18.00 Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia. Po Mszy św. modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała, uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła. O godzinie 19.30 czuwanie modlitewne i o 21.00 Apel Jasnogórski. W poniedziałek 15 kwietnia o godzinie 8.00 Godzinki ku czci św. Michała Archanioła i czuwanie modlitewne. O 10.00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chorych, o 12.00 Różaniec z Aniołami, o 15.00 Koronka i modlitwy do św. Michała Archanioła i o godzinie 16.00 Msza św. pożegnalna połączona z nałożeniem Szkaplerza św. Michała i Aktem Zawierzenia Parafii. W związku z nawiedzeniem Parafii przez kopię figury Św. Michała Archanioła w poniedziałek 15 kwietnia nie będzie Mszy św. o godzinie 7.00 i 18.00. Nieczynne będzie również biuro parafialne. Ofiary składane na tacę podczas pobytu figury św. Michała są przeznaczone na rozwój kultu św. Michała Archanioła oraz na dzieła apostolskie zgromadzenia Księży Michalitów.
  9. Do najbliższej soboty włącznie, po Mszy św. wieczornej Nowenna przygotowująca nas na przybycie Figury Św. Michała Archanioła. W piątek wyjątkowo nowenna po rannej Mszy św.
  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Tadeusza Thomas, lat 64 z ul. Średniej oraz śp. Edmunda Kuziemskiego, lat 79 z ul. Żeglarskiej. Śp. Tadeusza, śp. Edmunda oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  11. Na nadchodzące dni niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.