III Niedziela Wielkanocna

14 kwietnia 2024

1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako Niedziela Biblijna. Inauguruje ona kolejny Tydzień Biblijny w Kościele. Niech Biblia towarzyszy nam każdego dnia, w każdej modlitwie. Nie rozstawajmy się z owym najwspanialszym listem Boga do człowieka.
  2. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP, na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I, święto Chrztu Polski.
  3. W dniu dzisiejszym przybędzie do naszej parafii kopia figury Świętego Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano. O godzinie 17.30 rozpocznie się nabożeństwo oczekiwania, po powitaniu figury o godzinie 18.00 Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia. Po Mszy św. modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała, uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła. O godzinie 19.30 czuwanie modlitewne i o 21.00 Apel Jasnogórski. W poniedziałek 15 kwietnia o godzinie 8.00 Godzinki ku czci św. Michała Archanioła i czuwanie modlitewne. O 10.00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chorych, o 12.00 Różaniec z Aniołami, o 15.00 Koronka i modlitwy do św. Michała Archanioła i o godzinie 16.00 Msza św. pożegnalna połączona z nałożeniem Szkaplerza św. Michała i Aktem Zawierzenia Parafii. W związku z nawiedzeniem Parafii przez kopię figury Św. Michała Archanioła w poniedziałek 15 kwietnia nie będzie Mszy św. o godzinie 7.00 i 18.00. Nieczynne będzie również biuro parafialne. Ofiary składane na tacę podczas pobytu figury św. Michała są przeznaczone na rozwój kultu św. Michała Archanioła oraz na dzieła apostolskie zgromadzenia Księży Michalitów.
  4. Dzieci z klas III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej przybędą do kościoła we wtorek 16 kwietnia na godzinę 16.30. Rodziców wspomnianych dzieci zapraszam we wtorek po Mszy św. wieczornej na spotkanie w kościele.
  5. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Krystynę Matwiejczyk, lat 80 z ul. Żeglarskiej. Śp. Krystynę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  6. Niech Zmartwychwstały Chrystus oświeca swoim słowem każdy dzień rozpoczynającego się tygodnia. Szczęść Boże.