7 sierpnia 2022

1. Sierpień jest szczególnym miesiącem zarówno na płaszczyźnie religijnej, jak i narodowej. W tym miesiącu ze wszystkich stron tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.
  2. W poniedziałek wspominać będziemy św. Dominika, we wtorek przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, w środę św. Wawrzyńca a w czwartek św. Klary.
  3. W przyszłą niedzielę, tak, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca ofiary składane w naszym kościele przeznaczone zostaną na kontynuację budowy.
  4. W duchowej łączności z pielgrzymami zdążającymi na Jasną Górę zapraszamy na 33 Pielgrzymkę Maksymiliańską w intencji otrzeźwienia Narodu, która wyruszy w niedzielę 14 sierpnia z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa przy Placu Piastowskim. Zbiórka pielgrzymów w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 14.50, o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i wymarsz. Celem pielgrzymki będzie kościół św. Maksymiliana na Osowej Górze, gdzie o godzinie 18.00 sprawowana będzie Msza św. odpustowa pod przewodnictwem Ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Po Mszy św. odpustowej przewidziany jest poczęstunek dla pielgrzymów.
  5. Solenizantów i jubilatów polecamy opiece Bożej Opatrzności i życzliwości najbliższych.
  6. Wszystkim drogim parafianom oraz przybyłym gościom na nadchodzące dni życzymy Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.