8 listopada 2015

1. W dzisiejszą, 32 niedzielę w ciągu roku, obchodzimy VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane, gdzie wielu wyznawców Chrystusa z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy.
  2. Przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Syrii.
  3. Kończący się Tydzień Modlitw za Zmarłych niech zmobilizuje nas do modlitewnej pamięci o zmarłych w ciągu całego roku. Wyrazem tej pamięci jest między innymi różaniec z wymieniankami za zmarłych, który w naszym kościele odmawiamy o godzinie 17.30. Wymienianki składać można jeszcze do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła.
  4. Jutro – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu czyli papieża. Przy tej okazji pomyślmy o naszym posłuszeństwie nauczaniu papieskiemu i o naszej modlitwie w intencji widzialnej głowy Kościoła.
  5. We wtorek wspominać będziemy św. Leona Wielkiego papieża i Doktora Kościoła.
  6. W środę przypada wspomnienie św. Marcina z Tours. Jest on patronem Katedry Bydgoskiej oraz naszego miasta. W tym dniu przypada również Narodowe Święto – 97 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pamiętajmy o naszej Ojczyźnie w swoich modlitwach. Niech na naszych domach zawisną flagi narodowe, które są zewnętrznym znakiem naszego patriotyzmu i zatroskania o losy Ojczyzny. W intencji Ojczyzny modlić się będziemy w środę podczas Mszy św. o godzinie 9.00.
  7. W czwartek wspominać będziemy św. Jozafata Kuncewicza, biskupa unickiego i męczennika, natomiast w piątek pierwszych polskich męczenników: św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
  8. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone dziś na budowę naszego kościoła.
  9. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy ogłasza nabór na Studium Bożego Miłosierdzia. Do udziału w Studium zaprasza wszystkie osoby, które pragną pogłębić swoją wiedzę teologiczną i praktyczną w zakresie działań miłosierdzia i nauki Kościoła. Studium trwać będzie przez cały Rok Jubileuszowy Miłosierdzia, zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu (sobota) w godzinach od 8.00 do 14.30 w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy. Rekrutacja trwa do 30 listopada br., a pierwsze zajęcia odbędą się 19 grudnia br. Bliższe informacje dotyczące warunków rekrutacji i prowadzonych zajęć zostały umieszczone w gablocie parafialnej oraz dostępne są na stronie internetowej www.teologia.diecezja.bydgoszcz.pl.
  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Henryka Stelmaszyk, lat 85 z ul. Saperów. Śp. Henryka oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  11. Dziękując za okazane dobro, na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Szczęść Boże.