Uroczystość Wszystkich Świętych

1 listopada 2015

1. Dziś Kościół wychwala Pana Boga za świętych i błogosławionych. To ci, którzy już opłukali swoje szaty we Krwi Baranka, którzy życiem zaświadczyli, że można żyć przyzwoicie, że człowiek jest w stanie wybierać i pomnażać dobro. Każdego roku szeregi świętych powiększają się o kolejnych Bożych synów i córki, także spośród nas, Polaków. Radujemy się i wierzymy, że są w Domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla każdego z nas.
  2. W poniedziałek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. W naszym kościele Msze św. sprawowane będą o godzinie 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Po Mszy św. o godzinie 9.00 modlitwy za zmarłych. W poniedziałek biuro parafialne nieczynne.
  3. Zaduszki Muzyczne w wykonaniu bydgoskich artystów odbędą się w poniedziałek 2 listopada o godz. 19.00 w kościele p.w. św. Antoniego z Padwy na Czyżkówku. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.
  4. Duszpasterstwo Akademickie w Bydgoszczy zaprasza w niedzielę 8 listopada o godzinie 15.15 na Ogólnobydgoską Drogę Krzyżową do Doliny Śmierci. Początek w Bazylice Mniejszej Sanktuarium Matki Bożej Królowej Męczenników w Fordonie.
  5. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.
  6. „Wymienianki” można składać do skarbony znajdującej się przy wyjściu z kościoła. Różaniec za zmarłych z „Wymieniankami” rozpoczniemy w naszym kościele w Dzień Zaduszny – 2 listopada o godzinie 17.30.
  7. W środę, 4 listopada, w liturgii wspominać będziemy świętego Karola Boromeusza, biskupa.
  8. W dniach od 4 do 15 listopada w naszym mieście odbywać się będzie 34 Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, którego mottem są słowa św. Jana Pawła II; „Rodzina pierwszą szkołą cnót społecznych”. Szczegółowe informacje na plakatach umieszczonych w gablocie oraz na stronie www.tkch.pl.
  9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
  10. W czwartek o godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta zakończona modlitwą za zmarłych.
  11. W piątek po rannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa.
  12. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia pół godziny przed każdą Mszą św. ponadto z racji pierwszego piątku miesiąca dzieci zapraszamy do spowiedzi w czwartek od godziny 17.00 a młodzież w piątek od 17.00.
  13. Dzieci i młodzież zapraszamy w pierwszy piątek miesiąca na Mszę św. o godzinie 18.00.
  14. Do chorych z Komunią św. udamy się w piątek w godzinach rannych.
  15. W przyszłą niedzielę, tj. 8 listopada, Mszę św. o godzinie 11.30 uświetni chór „Hasło”, który w tym roku obchodzi 95 rocznicę działalności artystycznej.
  16. Przyszła niedziela to także Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Niech stanie się on okazją do materialnego wsparcia prześladowanych chrześcijan oraz szczególnej modlitwy za nich. Przy wyjściu z kościoła odbywać się będzie zbiórka ofiar na pomoc chrześcijanom w Syrii. Natomiast ofiary składane na tacę, tak, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca przeznaczone zostaną na kontynuację budowy.
  17. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Marię Jakubowską. lat 85 z ul. Średniej oraz śp. Wandę Ziemlewicz, lat 88 z ul. Partyzantów. Śp. Marię, Wandę oraz wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  18. Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Szczęść Boże.